14 مارس 2023- تحقیقات منتشر شده در مجله دسترسی آزاد BMJ Medicine نشان می دهد که سطح بالای کافئین خون ممکن است میزان چربی بدن فرد و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

به گفته ی محققان، با توجه به این یافته‌ها، نقش بالقوه نوشیدنی‌ های کافئین ‌دار بدون کالری برای کاهش خطر چاقی و دیابت نوع 2، احتمالا اکنون ارزش بررسی دارد.

تحقیقات قبلی نشان داده اند که نوشیدن 3 تا 5 فنجان قهوه در روز، به عنوان منبع غنی کافئین، با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. یک فنجان قهوه به طور متوسط حدود 70 تا 150 میلی گرم کافئین دارد.

محققان خاطرنشان کردند که بیشتر مقالات منتشر شده تا به امروز، مربوط به مطالعات مشاهده ای بوده است که به دلیل سایر عوامل بالقوه تأثیرگذار دخیل، نمی توانند به طور قابل اعتمادی اثرات علیتی را تعیین کنند. علاوه بر این، جدا کردن اثرات خاص کافئین از سایر ترکیبات موجود در نوشیدنی ها و غذاهای کافئین دار، دشوار است.

برای غلبه بر این مسائل، محققان از تصادفی‌سازی مندلی استفاده کردند تا بفهمند سطوح بالای کافئین خون چه تأثیری بر چربی بدن و خطرات طولانی ‌مدت دیابت نوع 2 و بیماری‌های جدی قلبی عروقی - بیماری عروق کرونر، سکته مغزی، نارسایی قلبی، و ریتم نامنظم قلب (فیبریلاسیون دهلیزی) دارد.

تصادفی سازی مندلی تکنیکی است که از واریانت های ژنتیکی به عنوان نماینده ی یک عامل خطر خاص - در این مورد سطح کافئین خون - برای به دست آوردن شواهد ژنتیکی در حمایت از یک نتیجه ی خاص - در این مطالعه، وزن (BMI) و خطر دیابت نوع 2- استفاده می کند.

محققان نقش دو واریانت ژنتیکی شایع از ژن‌های CYP1A2 و AHR را در نزدیک به 10000 نفر از اجداد عمدتا اروپایی که در 6 مطالعه طولانی ‌مدت شرکت داشتند، بررسی کردند. ژن های CYP1A2 وAHR ، با سرعت متابولیسم کافئین در بدن مرتبط هستند.

افرادی که دارای واریانت ژنتیکی مرتبط با متابولیسم کندتر کافئین هستند، به طور متوسط قهوه کمتری می نوشند، اما سطوح کافئین در خونشان بیشتر از افرادی است که به سرعت آن را متابولیزه می کنند تا به سطوح مورد نیاز برای اثرات محرک آن برسند یا آن اثرات را حفظ کنند.

نتایج این آنالیز نشان داد که سطوح بالاتر کافئین خون که از نظر ژنتیکی پیش بینی شده بود، با وزن(BMI)  و چربی بدنی کمتر، مرتبط است. سطوح بالای کافئین خون که از نظر ژنتیکی پیش بینی شده بود همچنین با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط بود.

سپس محققان از تصادفی ‌سازی مندلی استفاده کردند تا ببینند که تا چه میزان تأثیر کافئین بر خطر دیابت نوع 2 عمدتاً به دلیل کاهش وزن همزمان است.

نتایج نشان داد که کاهش وزن مسئول تقریباً نیمی (43 درصد) از تأثیر کافئین بر خطر دیابت نوع 2 است.

هیچ ارتباط قویی بین سطوح کافئین خون پیش‌بینی‌شده ی ژنتیکی و خطر هر یک از پیامدهای بیماری قلبی عروقی مورد مطالعه، مشاهده نشد.

محققان محدودیت‌های مختلفی را برای یافته‌های خود بیان کردند، از جمله استفاده از تنها دو واریانت ژنتیکی، و مطالعه افرادی فقط با اجداد اروپایی.

اما کافئین به دلیل افزایش متابولیسم، افزایش چربی سوزی و کاهش اشتها معروف است، و تخمین زده شده است که مصرف روزانه 100 میلی گرم کافئین باعث افزایش سوزاندن انرژی تا حدود 100 کالری در روز می شود که در نتیجه می تواند خطر ابتلا به چاقی را کاهش دهد.

محققان نوشتند: یافته های حاصل از تصادفی سازی مندلی ما نشان می دهد که کافئین ممکن است، حداقل تا حدی، ارتباط معکوس بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را توضیح دهد.

آنها در پایان تاکید کردند که انجام کارآزمایی های تصادفی کنترل دار برای ارزیابی اینکه آیا نوشیدنی های حاوی کافئین بدون کالری ممکن است نقشی در کاهش خطر چاقی و دیابت نوع 2 داشته باشند، ضروری است.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2023-03-high-blood-caffeine-curb-amount.html