26 اکتبر 2022- بر اساس یک مطالعه ی جدید، رژیم غذایی کم کربوهیدرات در صورت تداوم، ممکن است یک رویکرد غذایی مفید برای پیشگیری و درمان دیابت نوع 2 باشد، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. این کارآزمایی بالینی چگونگی تاثیر رژیم های کم کربوهیدرات بر کنترل قند خون را مورد بررسی قرار داد.

در حالی که رژیم های کم کربوهیدرات اغلب به افراد مبتلا به دیابت که با دارو درمان می شوند، توصیه می شود، شواهد کمی در مورد تاثیر کاهش مصرف کربوهیدرات ها بر قند خون افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت که با دارو درمان نمی شوند، وجود دارد.

اکنون، طبق تحقیقات جدید دانشگاه تولان، رژیم غذایی کم کربوهیدرات می تواند به افرادی که دیابت آنها بدون دارو کنترل می شود و کسانی که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند، کمک کند تا قند خون خود را کاهش دهند.

در این مطالعه که در ژورنال JAMA Network Open منتشر شد، دو گروه با هم مقایسه شدند: افرادی که تحت یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات قرار گرفتند و افرادی که به رژیم معمول خود ادامه دادند. پس از شش ماه، هموگلوبین A1c( نشانگر کنترل قند خون) گروهی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشتند، در مقایسه با گروهی که رژیم معمول خود را ادامه داده بودند، کاهش بیشتری داشت. گروه رژیم کم کربوهیدرات همچنین درصدی از وزن خود را از دست داده بودند و سطح قند خون ناشتای پایین تری داشتند.

دکتر کریستن دورانز، سرپرست تیم تحقیق و استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده ی بهداشت عمومی و طب گرمسیری در دانشکده تولین، گفت: پیام کلیدی تحقیق ما این است که رژیم کم کربوهیدرات، در صورت تداوم، ممکن است یک رویکرد مفید برای پیشگیری و درمان دیابت نوع 2 باشد، اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یافته‌های این مطالعه به‌ویژه برای افراد مبتلا به پیش دیابت که سطحA1c آنها بالاتر از حد طبیعی است اما کمتر از سطحی است که به عنوان دیابت طبقه‌بندی می‌شود، مهم است. افراد مبتلا به پیش دیابت در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2، حملات قلبی یا سکته مغزی هستند و معمولاً داروهایی برای کاهش سطح قند خون مصرف نمی‌کنند، که این امر پیروی از یک رژیم غذایی سالم را حیاتی‌تر می‌کند.

این مطالعه شامل شرکت کنندگانی بود که قند خونشان از سطح پیش دیابت تا دیابت متغیر بود و دارویی برای کنترل دیابت یا سطح قند خون خود مصرف نمی کردند. افرادی که در گروه کم کربوهیدرات بودند، شاهد کاهش 0.23 درصدی سطح A1c نسبت به گروه رژیم غذایی معمولی بودند، مقداری که دکتر دورانز آن را «متوسط ​​اما از نظر بالینی مرتبط» می‌نامد. نکته مهم این است که چربی ها حدود نیمی از کالری مصرف شده توسط افراد گروه کم کربوهیدرات را تشکیل می دادند، اما چربی های موجود در این رژیم غذایی عمدتاً چربی های مونو غیراشباع و پلی غیراشباع سالمی هستند که در غذاهایی مانند روغن زیتون و آجیل یافت می شوند.

دکتر دورانز گفت: این مطالعه ثابت نمی کند که رژیم غذایی کم کربوهیدرات از دیابت جلوگیری می کند، اما راه را برای تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی کاهش خطرات سلامتی افراد مبتلا به پیش دیابت و دیابت که با دارو درمان نمی شوند، باز می کند.

او افزود: ما قبلاً می دانستیم که رژیم کم کربوهیدرات یکی از رویکردهای غذایی مفیدی است که به افرادی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند، توصیه می شود، اما شواهد زیادی در مورد تأثیر این رژیم بر قند خون در افراد مبتلا به پیش دیابت وجود نداشت. تحقیقاتی آتی می تواند نشان دهد که آیا این رویکرد رژیم غذایی ممکن است یک رویکرد جایگزین برای پیشگیری از دیابت نوع 2 باشد یا خیر.

منبع:

https://www.sciencedaily.com/releases/2022/10/221026114351.htm