یک تیم تحقیقاتی داروی بالقوه ای را برای درمان SARS-CoV-2 شناسایی نمود

22 فوریه 2021- براساس این مطالعه جدید که توسط یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه A&M تگزاس و شاخه پزشکی دانشگاه تگزاس (UTMB) انجام شد، یک داروی قلبی تأیید شده اثر قابل توجهی در جلوگیری از ورودSARS-CoV-2 ، به سلول میزبان انسانی نشان می دهد.

دارویbepridil ، که با نام تجاری Vascor شناخته می شود، در حال حاضر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان آنژین( یک بیماری قلبی) تأیید شده است .

رهبران این تیم دکترWenshe Ray Liu ، استاد کالج علوم، استاد و دارنده صندلی Gradipore در گروه شیمی در A&M تگزاس و دکترChien-Te Kent Tseng ، استاد و مدیر آزمایشگاهSARS / MERS / COVID-19  درUTMB ، هستند.

دکتر Liu، گفت: در حال حاضر فقط داروی Remdesivir در دسترس است، که مزایای محدودی را برای بیماران COVID-19 فراهم كند و ویروس به راحتی از آن فرار می كند، بهمین دلیل یافتن داروهای جایگزین ضروری است. تیم ما بیش از 30 داروی تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا وآژانس دارویی اروپا را برای توانایی آنها در جلوگیری از ورود SARS-COV-2 به سلولهای انسانی، غربالگری کرد. این مطالعه نشان داد کهbepridil ، بیشترین پتانسیل را برای درمان COVID-19 دارد. در نتیجه، ما خواهان استفاده از bepridil در آزمایشات بالینی مربوط به SARS-CoV-2 هستیم.

مطالعه A & M-UTMB تگزاس اکنون در وب سایت آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا(PNAS)  در دسترس است و در تاریخ 9 مارس قرار است که منتشر شود.

این تیم که شامل شش محقق دیگر از Texas A&M و چهار محقق از UTMB است، اکنون قصد دارد تحقیقات خود را بر روی مدل های حیوانی با پتانسیل آزمایشات بالینی ادامه دهند.

منبع:

https://www.sciencedaily.com/releases/2021/02/210222164134.htm