11 مه 2022 - بر اساس تحقیقات جدید، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است پس از تشخیص زودتر از آنچه قبلا تصور می شد، نیاز به کاهش سطح قند خون خود داشته باشند، تا از حوادث قلبی عروقی بزرگ مانند حملات قلبی در امان بمانند.

مطالعه ی محققان دانشگاه Surrey نشان داد که کنترل سطح قند خون در سال اول تشخیص، بروز حوادث قلبی عروقی عمده را کاهش می دهد. علاوه بر این، محققان دریافتند که هر چه سطح خون بیمار 12 ماه پس از تشخیص بالاتر باشد، احتمال بیشتری برای تجربه ی حوادث قلبی عروقی خطرناک خواهد داشت.

دکتر مارتین وایت، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد پزشکی متابولیک در دانشگاه Surrey، گفت:بر اساس دانش مرسوم، درمان آهسته و پیوسته دیابت نوع 2 باید با رژیم غذایی و افزایش دوز دارو در طول سال‌ها انجام شود، در این مدت افراد می توانند سطح قند خود را پس از تشخیص کاهش دهند، پیش از این تصور می شد که این دوره برای محافظت از عروق اصلی کمتر اهمیت دارد. مطالعه مشاهده ای ما نشان داد که کنترل سریع سطح خون در 12 ماه اول پس از تشخیص، به طور قابل توجهی به کاهش حوادث قلبی عروقی کمک می کند.

دیابت نوع 2 یک بیماری شایع است که منجر به افزایش بیش از حد سطح قند خون می شود. این وضعیت با چاقی یا سابقه خانوادگی دیابت نوع 2 مرتبط است و می تواند خطر ابتلا به بیماری های جدی را در فرد افزایش دهد.در این مطالعه، محققان دانشگاه Surreyاز پایگاه‌داده مرکز تحقیقات و نظارت کالج سلطنتی پزشکان عمومی برای انجام یک بررسی جامع کنترل قند خون در سال اول تشخیص و تغییرات بعدی غلظت قند خون با حوادث بیماری‌های قلبی عروقی، استفاده کردند.

منبع:

https://www.sciencedaily.com/releases/2022/05/220511104941.htm