چهار مورد از بهترین گیاهان و ادویه هایی که علائم دیابت را تسکین می دهند

دیابت یک بیماری بسیار شایع است که یا به دلیل عدم تولید مقادیر کافی هورمون انسولین توسط بدن یا به دلیل عدم واکنش مناسب بدن به انسولین رخ می دهد.بدن بدون انسولین کافی، قادر به تبدیل قند خون به انرژی قابل استفاده ی سلولها نخواهد بود. این می تواند منجر به افزایش خطرناک سطح قند خون شود، که ممکن است پیامدهای مهلکی را بهمراه داشته باشد.

ایجاد چند تغییر کوچک در رژیم غذایی بهترین روش برای کنترل سطح قند خون در خانه است .به طور دقیق تر، اگر به دیابت مبتلا هستید، ممکن است بخواهید ادویه هایی که در تهیه ی غذای خود بکار می برید با گیاهان و ادویه های خاصی که بتوانند به کنترل قند خون شما کمک کنند، جایگزین کنید .ادعا می شود که برخی از انواع گیاهان و ادویه ها به بیماران دیابتی کمک می کنند تا سطح قند خون خود را کنترل کنند.

دارچین

برخی مطالعات نشان داده اند که دارچین با کاهش سطح قند خون و همچنین بهبود حساسیت به انسولین ارتباط دارد.می توانید دارچین را به صورت مکمل یا به سادگی با پاشیدن آن روی غذاهایتان به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

زنجبیل

سالهاست که از زنجبیل علاوه بر راه حلی برای درمان مشکلات گوارشی و عفونت ها، به عنوان درمانی برای دیابت استفاده می شود.دانشمندان ادعا می کنند که زنجبیل مقاومت به انسولین را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد و می توان آن را به راحتی در چای تخمیر و استفاده کرد.

شنبلیله

دانه ی شنبلیله را می توانید به همان روش گیاهان معمولی استفاده کنید.به گفته ی Medical News Today، دانه های شنبلیله حاوی فیبر و مواد شیمیایی هستند که به کند شدن هضم کربوهیدرات ها و قند کمک می کنند.

گیاه گیمنما سیلوستر

همانطور که ادعا می شود می توانید با افزودن مقادیربیشتری Gymnema sylvestre به رژیم غذایی، خطر عوارض دیابت را کاهش دهید.

همچنین عصاره این گیاهان می توانند منجر به ترشح مقادیر بالاتری از انسولین در بدن و در نتیجه کاهش سطح قند در خون شود.

توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد که "گیاهان و مکمل ها دیابت را درمان نمی کنند و یک درمان مستقل نیستند. اما استفاده ی کمکی از درمان های سنتی ممکن است برخی علائم را تسکین داده و خطر عوارض را کاهش دهند".با این حال قبل از افزودن هرگونه مکمل جدید به رژیم دیابت خود، باید با پزشکتان صحبت کنید.

علاوه بر داروهای تجویز شده، رعایت یک رژیم غذایی سالم در کنار انجام منظم ورزش نیز در کنترل دیابت بسیار مهم است.

منبع:

https://www.saudi24news.com/2021/05/todays-news-four-of-the-best-herbs-and-spices-relieve-symptoms-of-diabetes.html