نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی با خطر بالاتر برای بیماری های قلبی عروقی مرتبط هستند

27 اکتبر 2020- بر اساس نتایج یک مطالعه کوهورت بزرگ آینده نگر، نوشیدنی های شیرین شده با شکر مصنوعی با افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی(CVD) مرتبط هستند.

در یک نامه ی تحقیقاتی که 26 اکتبر در مجله ی کالج قلب و عروق آمریکا منتشر شد، Eloi Chazelas، نامزد دکترا در دانشگاه Nord در سوربن پاریس و همکارانش، نتایج تقریباً 105000 نفر (79٪ زن؛ میانگین سنی 43 سال، دوره متوسط ی پیگیری 6.6 سال) که در مطالعه ی کوهورت  NutriNet-Santé  ثبت نام کرده بودند را به اشتراک گذاشتند.

در این مطالعه ی مشاهده ای، که از سال 2009 شروع به ثبت نام از افراد کرده بود، الگوهای رژیم غذایی توسط خود افراد گزارش شد، در حالی که نتایج بهداشتی توسط محققان تأیید گردید.

محققان طی سالهای 2009-2019 ، 1379 مورد حادثه سکته مغزی، حمله ایسکمیک گذرا، سکته قلبی، سندرم حاد کرونر و آنژیوپلاستی را در این گروه شناسایی کردند. مواردی که در طی پیگیری 3 سال اول رخ داده بود، برای جلوگیری از سوگیری یا بایاس بالقوه ی علیت معکوس، از تجزیه و تحلیل حذف شدند.

محققان پس از تعدیل نتایج برای دامنه وسیعی از عوامل مداخله کننده ی رژیم غذایی، جمعیتی و بهداشتی، دریافتند که خطر ابتلا به چنین حوادثی برای مصرف کنندگانی که به مقدار زیاد از نوشیدنی های شیرین یا نوشیدنی های شیرین شده با شکر مصنوعی استفاده می کردند به ترتیب 20٪ و 32٪ بیشتر از افرادی است که در گزارش خود ادعا کرده بودند که از هیچ یک از این نوشیدنی ها استفاده نمی کرده اند.

نوشیدنی های قندی به نوشیدنی هایی اطلاق می شود که حاوی 5٪ یا بیشتر قند هستند از جمله آب میوه های طبیعی. متوسط مصرف این نوشیدنی ها برای گروهی که جزو مصرف کنندگان زیاد در این مطالعه قرار گرفتند برابر با 185 میلی لیتر در روز برای نوشیدنی های قندی یا 176 میلی لیتر در روز برای نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی بود. شیرین کننده های طبیعی بدون کالری مانند استویا در گروه شیرین شده مصنوعی قرار گرفتند.

محققان در تجزیه و تحلیل خود نوشتند: این یافته ها، به شواهد دیگر در مورد این که نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی ممکن است جایگزینی سالم برای نوشیدنی های شیرین نباشند، افزوده شد. در حالی که تحقیقات نشان داده است که شیرین کننده های مصنوعی با برهم زدن میکروبیوتای روده، عدم تحمل گلوکز را تحریک می کنند، Chazelas و همکارانش خاطرنشان کردند که برای درک مکانیسم هایی که ممکن است این افراد را در معرض خطر بالایی برای بیماری های قلبی عروقی قرار داده باشد، مطالعات بیشتر و بزرگتری لازم است.

دکتر Robert A. Vogel، یک متخصص پیشگیری از بیماریهای قلبی از دانشگاه کلرادو دنور، در تفسیر نتایج این محققان هشدار داد که باید محتاط بود. او در مصاحبه ای گفت که ارزیابی تاثیر یک غذا یا یک گروه غذایی بر بدن خارج از یک آزمایش دقیق کنترل شده، بسیار دشوار است. شواهد موجود از یک مطالعه ی کوچک تصادفی که به مقایسه ی اثرات نوشیدنی های شیرین و شیرین شده با قندهای مصنوعی بر سلامت کودکان در سال 2012 پرداخته بود، مشخص کرد که نوشیدنی های رژیمی با کاهش چربی بدن ارتباط دارند که می تواند نتیجه ی مثبتی برای سلامت قلب باشد.

دکتر Vogel، گفت: در یک مطالعه مشاهده ای با بزرگسالان و گزارشهای فردی آنها، عوامل تاثیر گذار فراوانی می توانند به راحتی سبب انحراف نتایج شوند. افراد خود گزارش کرده اند که چه نوعی از نوشیدنی های شیرین یا حاوی شکر مصنوعی را استفاده می کردند و چه میزان مصرف می کردند و همچنین مشخص نیست که چه چیزهای دیگری در رژیم غذایی آنها وجود داشته است، شاید آنها دسر می خورند و از این طریق قند بیشتری مصرف می کردند، همه ی این موارد نیاز به اصلاح چند متغیره دارد که بسیار دشوار است.

علاوه بر این، دکتر Vogel، خاطرنشان كرد: محققان تلاشی برای تشخیص انواع شیرین كننده های مختلف انجام نداده اند برای مثال چه کسانی از استویا ، ساخارین یا سوکرالوز، استفاده کرده اند، بسیار بعید است که هر یک از این عوامل تأثیر یکسانی بر میکروبیوتای روده داشته باشند.

در سال 2019 ، محققان به سرپرستیChazelas ، خطر سرطان را در مصرف کنندگان زیاد نوشیدنی های شیرین و شیرین شده با قندهای مصنوعی در 107،000 بیمار در همین گروه کوهورت بررسی کردند و گزارش دادند که نوشیدنی های شیرین قندی به طور قابل توجهی با خطر کلی سرطان ارتباط دارند. آنها ارتباط مشابهی را برای نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی مشاهده نکردند.

منبع:

https://www.medscape.com/viewarticle/939870