نوشیدن روزانه ی چای سبز و قهوه با کاهش خطر مرگ در افراد دیابتی ارتباط دارد

20اکتبر 2020- بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله ی آنلاین BMJ Open Diabetes Research & Care، نوشیدن مقدار زیادی چای سبز و قهوه با کاهش خطر مرگ ناشی از هر علتی در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارد.

یافته های این مطالعه نشان می دهد که نوشیدن 4 فنجان یا بیشتر از چای سبز به علاوه 2 فنجان یا بیشتر قهوه در روز با 63٪ کاهش خطر مرگ در مدت زمان حدود 5 سال، همراه بود.

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بیشتر در معرض بیماری های گردش خون، زوال عقل، سرطان و شکستگی استخوان هستند و علی رغم تعداد روزافزون داروها، اصلاحات در سبک زندگی، مانند ورزش و رژیم غذایی، همچنان سنگ بنای درمان دیابت باقی مانده اند.

تحقیقات منتشر شده ی قبلی حاکی از آن است که نوشیدن منظم چای سبز و قهوه به دلیل وجود ترکیبات مختلف زیست فعال موجود در این نوشیدنی ها، ممکن است برای سلامتی مفید باشد.اما تعداد کمی از این مطالعات بر روی افراد دیابتی انجام شده است. بنابراین محققان تصمیم گرفتند تأثیر احتمالی چای سبز و قهوه را به طور جداگانه و ترکیبی، بر خطر مرگ در افراد مبتلا به دیابت بررسی کنند.

آنها سلامت 4923 فرد ژاپنی (2790 مرد ، 2133 زن) مبتلا به دیابت نوع 2 (میانگین سنی 66 سال) را به طور متوسط در طول ​​بیش از 5 سال ردیابی کردند.همه آنها درThe Fukuoka Diabetes Registry  ثبت شده بودند، و در یک مطالعه آینده نگر چند مرکزی با هدف بررسی تأثیر درمان های دارویی و سبک زندگی بر طول عمر بیماران مبتلا به دیابت نوع 2، شرکت کردند.

هر یک از افراد شرکت کننده، پرسشنامه ای 58 سوالی را در مورد مواد غذایی و نوشیدنی هایی که مصرف می کردند، شامل سوالاتی در مورد میزان چای سبز و قهوه ی روزانه ، تکمیل نمودند. از آنها همچنین اطلاعات اساسی در مورد عوامل سبک زندگی، مانند ورزش منظم، سیگار کشیدن، مصرف الکل و ساعات خواب شبانه پرسیده شد.اندازه گیری قد، وزن و فشار خون نیز انجام شد، و همچنین نمونه های خون و ادرار برای بررسی عوامل خطر زمینه ای بالقوه جمع آوری گردید.

حدود 607 نفر از شرکت کنندگان چای سبز نمی نوشیدند. 1143 نفر تا یک فنجان در روز و 1384 نفر 2 تا 3 فنجان و 1784 نفر 4 فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشیدند. تقریباً 1000 (994) نفر از شرکت کنندگان قهوه نمی خوردند. 1306 نفر تا 1 فنجان در روز ، 963 نفر هر روز یک فنجان و1660 نفر 2 فنجان یا بیشتر قهوه می نوشیدند.

در طول دوره ی نظارت، 309 نفر (218 مرد ، 91 زن) درگذشتند. دلایل اصلی مرگ آنها سرطان (114) و بیماری های قلبی عروقی (76) بود.

در مقایسه با کسانی که هیچ یک از نوشیدنی ها را نمی نوشیدند، احتمال مرگ و میر به هر دلیلی در میان کسانی که یک یا هر دو نوشیدنی را مصرف می کردند، کمتر بود و کمترین احتمال آن مربوط به نوشیدن مقادیر بیشتری چای سبز و قهوه بود.

نوشیدن حداکثر 1 فنجان چای سبز هر روز با 15٪ احتمال کمتر برای مرگ همراه بود. در حالی که نوشیدن 2-3 فنجان چای سبز با 27 درصد احتمال پایین تر و مصرف 4 فنجان یا بیشتر چای سبز روزانه با 40٪ احتمال پایین تر برای مرگ همراه بود.

در میان نوشندگان قهوه ، حداکثر 1 فنجان قهوه ی روزانه با 12٪ احتمال پایین تر برای مرگ همراه بود. در حالی که مصرف 1 فنجان قهوه در روز با 19 درصد احتمال پایین تر و 2 فنجان یا بیشتر با 41٪ احتمال پایین تر برای مرگ همراه بود.

خطر مرگ برای کسانی که هر روز هم چای سبز و هم قهوه می نوشیدند، حتی کمتر بود: 51٪ احتمال پایین تر برای 2-3 فنجان چای سبز به اضافه ی 2 فنجان یا بیشتر قهوه، 58٪ احتمال پایین تر برای 4 فنجان چای سبز یا بیشتر به علاوه 1 فنجان قهوه در هر روز و 63٪ احتمال پایین تر برای ترکیبی از 4 فنجان چای سبز یا بیشتر و 2 فنجان قهوه یا بیشتر در هر روز.

این یک مطالعه مشاهده ای است و به همین دلیل نمی تواند یک رابطه ی علیتی را اثبات کند و محققان به چندین محدودیت مهم اشاره کردند، از جمله اعتماد به ارزیابی ذهنی شرکت کنندگان در مورد مقادیر مصرف چای سبز و قهوه.

همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد سایر عوامل بالقوه تأثیرگذار مانند درآمد خانوار و سطح تحصیلات جمع آوری نشده است. آنها اضافه کردند که چای سبز موجود در ژاپن ممکن است همان چای موجود در جاهای دیگر دنیا نباشد.

محققان توضیح دادند که زیست شناسی پشت این مشاهدات کاملاً مشخص نیست. چای سبز حاوی چندین ترکیب آنتی اکسیدان و ضد التهاب از جمله فنل، تئانین و همچنین کافئین است.

قهوه همچنین حاوی اجزای فعال زیستی بی شماری از جمله فنل ها است. علاوه بر اثرات بالقوه مضری که بر سیستم گردش خون دارد، تصور می شود کافئین تولید و حساسیت انسولین را تغییر می دهد.

محققان نتیجه گیری کردند: این مطالعه ی کوهورت آینده نگر نشان داد که مصرف بیشتر چای سبز و قهوه به طور قابل توجهی با کاهش مرگ و میر ناشی از همه ی علل مرتبط است: این اثرات ممکن است تجمعی باشند.

منبع:

BMJ Open Diabetes Research & Care, DOI: 10.1136/bmjdrc-2020-001252

https://medicalxpress.com/news/2020-10-green-tea-coffee-daily-linked.html