مواد افزودنی موجود در غذاهای فرآوری شده می توانند به طور قابل توجهی بر سلامتی تاثیر بگذارند

30سپتامبر 2020- محققان گفتند: مخلوطی از مواد افزودنی مورد استفاده در غذاهای فوق العاده فرآوری شده می توانند در بروز مشکلات سلامت مانند دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی و سرطان نقش داشته باشند.

کارشناسان می گویند: به طور متوسط​​، انگلیسی ها سالانه حدود 8 کیلوگرم (18 پوند) شیرین کننده ی مصنوعی، رنگ دهنده و امولسیفایر مصرف می کنند که برای طعم دادن و حفظ برخی غذاها استفاده می شوند. این یافته ها ازNutriNet-Santé ، استخراج شده است که بزرگترین مطالعه ی در حال انجام در جهان می باشد و شامل نظارت بر رژیم غذایی 500 هزار نفر است. هدف این مطالعه بررسی تأثیر غذاها بر سلامت افراد می باشد.

اخیراً تحقیقات نشان داده اند که اکنون بیش از 330 ماده افزودنی شیمیایی برای استفاده در غذاها در سراسر اروپا تأیید و استفاده می شود و بسیاری از این مواد با مشکلات سلامت مرتبط بوده اند.

دکتر Bernard Srour، یکی از رهبران پروژه یNutriNet-Santé ، که همچنین اپیدمیولوژیست در انستیتوی تحقیقات بهداشتی و پزشکی فرانسه است، گفت: تولید کنندگان مواد غذایی از مطالعاتی که بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام می شود، استفاده می کنند تا نشان دهند مواد غذایی آنها بی خطر است اما چنین نیست، زیرا ما در مورد قرار گرفتن انسان در طولانی مدت در معرض تمام مواد غذایی و نوشیدنی هایی که طی سالهای طولانی مصرف می کند، صحبت می کنیم.

او افزود: ما هر روز بیشتر و بیشتر با تبلیغاتی در مورد سالم بودن محصولات فوق فرآوری شده بمباران می شویم. صنایع غذایی در تلاش هستند که نشان دهند محصولات این شرکتها حاوی مقادیر اندکی قند و نمک و چربی هستند اما به عنوان مثال یکی از اقدامات آنها جایگزینی شکر با شیرین کننده های مصنوعی است که ممکن است انواع مختلفی از مشکلات را ایجاد کند.همچنین، اثر کوکتل یا مخلوطی از تمام این مواد افزودنی هرگز بررسی نشده است. آنها ممکن است تأثیری را بر سلامتی بر جا گذارند که وقتی از هر یک از این مواد افزودنی به صورت جداگانه استفاده می شود، اتفاق نیافتد.

تصور می شود این مواد شیمیایی بر سلامتی تأثیر می گذارند زیرا بدن برای تجزیه آنها که باعث التهاب می شوند، باید تلاش بیشتری کند.

طی یک دوره 10 ساله، این مطالعه نشان داد که به ازای هر 10٪ افزایش مصرف مواد غذایی فوق العاده فرآوری شده ، 12٪ به تعداد افرادی که به بیماری قلبی مبتلا شده اند و 11٪ به موارد سکته مغزی افزوده شده است.

دکتر اسکات موری، مشاور قلب و عروق در بیمارستان آموزشی دانشگاه Wirral در لیورپول و رئیس سابق انجمن پیشگیری و توانبخشی قلب و عروق انگلیس، گفت: اکنون مشخص شده است که التهابی در بیماری های قلبی نقش دارد با هر مرحله از سایر بیماریها نیز ارتباط دارد.

بیماری قلبی ناشی از تغییر در نحوه ی هندل کردن چربی در بدن به دلیل مصرف بیش از حد مواد غذایی فرآوری شده، و سوءعملکرد سلول های چربی است که بیش از حد تحت استرس هستند. این، به نوبه خود، باعث ایجاد التهاب می گردد، زیرا در این شرایط بدن برای تنظیم فرایندهای نظارتی خود به چالش می افتد.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/sep/additives-in-processed-food-could-significantly-impact-health.html