مصرف یک فنجان سبزیجات برگ سبز در روز سبب کاهش خطر بیماریهای قلبی می شود

12مه 2021 - محققان گفتند که فقط مصرف یک فنجان سبزیجات برگ سبز و چغندر در روز می تواند برای کاهش خطر بیماری های قلبی کافی باشد.

یک تیم از دانشگاهEdith Cowan (ECU) در استرالیا می گویند ماده اصلی در این غذاها نیترات است که به اعتقاد آنها می تواند به طور قابل توجهی سلامت قلب را بهبود بخشد.

در این تحقیق بیش از 50هزار نفر از دانمارک شرکت داشتند که قبلاً برای شرکت در مطالعه دیگری که طی یک دوره 23 ساله انجام شده بود، ثبت نام کرده بودند.

محققان دریافتند کسانی که بیشترین سبزیجات غنی از نیترات را مصرف می کردند، فشار خون پایین تری داشته و خطر بیماری قلبی در آنها بین 12 تا 26 درصد کمتر است.

دکتر کاترین بوندونو از انستیتوی تحقیقات تغذیه ایECU ، گفت: نتایج ما نشان داد که با خوردن یک فنجان سبزیجات خام غنی از نیترات (یا نصف فنجان سبزیجات پخته شده) در روز، افراد می توانند به طور قابل توجهی خطر بیماری های قلبی عروقی خود را کاهش دهند.

بیشترین کاهش خطر مربوط به بیماری شریان محیطی (26 درصد) بود که نوعی بیماری قلبی است که مشخصه ی آن تنگ شدن رگ های خونی در پاها می باشد، همچنین محققان دریافتند که افرادی که یک فنجان سیبزیجان برگ سبز را در روز مصرف می کنند، در معرض خطر کمتری برای حمله قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی هستند.

این مطالعه نشان داد که مقدار مطلوب سبزیجات غنی از نیترات یک فنجان در روز است و خوردن بیشتر از آن به نظر نمی رسد هیچ مزیت دیگری داشته باشد.

دکتر بوندونو افزود: مردم برای افزایش سطح نیترات خود نیازی به مصرف مکمل ندارند زیرا این مطالعه نشان داد که هر روز یک فنجان سبزیجات برگ دار برای دستیابی به منافع قلبی کافی است.ما مزایای بیشتری را در افرادی که مقادیر بیشتری سبزیجات غنی از نیترات مصرف می کردند، مشاهده نکردیم.

ریختن سبزیجات برگ سبز در مخلوط کن و تهیه ی یک نوشیدنی غلیظ از آنها خوب است، اما گرفتن آب آنها با آب میوه گیری توصیه نمی شود، زیرا پالپ و فیبر سبزیجات که بسیار ارزشمند هستند، را با آب گرفتن آنها دور می ریزید.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2021/may/a-cup-of-leafy-green-vegetables-a-day-keeps-the-heart-doctor-away.html