مصرف غذای سرخ شده با ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است

17فوریه 2021 - غذای سرخ شده همیشه با رژیم غذایی نامناسب همراه بوده است، اما اکنون مجموعه ای از مقالات تحقیقاتی نشان داده اند که غذاهای سرخ شده می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارند.

برای این متاآنالیز، 19 مطالعه که هزاران نفر در آنها شرکت داشتند، انتخاب شدند. از این مطالعات، 17 مورد شامل حوادث عمده ی قلبی عروقی و شش مورد همه انواع مرگ و میرها را بررسی کرده بودند.

هنگامی که نتایج همه ی مطالعات با هم ترکیب و آنالیز گردید، محققان گفتند که مصرف هر 114 گرم اضافه تر غذای سرخ شده در هفته، خطر سکته مغزی یا بیماری قلبی را افزایش می دهد.

آنها الگویی را کشف کردند که نشان می داد بیشترین مصرف غذای سرخ شده با 28٪ افزایش خطر ابتلا به یک رویداد مهم قلبی عروقی، 22٪ خطر بیماری عروق کرونر قلب و 37٪ احتمال بیشتر برای نارسایی قلبی مرتبط است.

پروفسور Riyaz Patel، استاد قلب و عروق و مشاور قلب در دانشگاه کالج لندن، که در این مطالعه مشارکت نداشت، گفت: ما می دانیم که سرخ کردن غذا می تواند ارزش غذایی آن را کاهش دهد، چربی های ترانس تولید کند، که به عنوان چربی های مضر شناخته شده اند، و همچنین سبب افزایش کالری مواد غذایی شود، که در نهایت همگی این موارد منجر به فرآیندهایی می شوند که می توانند باعث بیماری قلبی گردند.

او افزود: علاوه بر این، ما همچنین غذاها را به صورت جداگانه نمی خوریم، بنابراین دشوار است که به طور کامل پیچیدگی آنچه را که می خوریم و چگونگی مصرف آن را بخصوص در طی سالیان طولانی درک کنیم.مهمتر اینکه، سایر عواملی که با خوردن غذای سرخ شده همراه هستند نیز می توانند در ایجاد این خطرات نقش داشته باشند مانند تمایل به مصرف نوشیدنی های شیرین و گاز دار، استفاده از نمک، خوردن غذاهای ناسالم، ورزش کمتر، سیگار کشیدن و سطوح محرومیت. بسیاری از این عوامل ممکن است در مطالعات قبلی در نظر گرفته نشده باشند، بنابراین نمی توان به طور کامل تاثیرات آنها را محاسبه کرد.

برای محققان کاملاً روشن نیست که چرا غذاهای سرخ شده تأثیراتی منفی بر سلامتی دارند. آنها اظهار کرده اند که ممکن است به این دلیل باشد که این غذاها سرشار از چربی هستند و سرخ کردن اسیدهای چرب ترانس مضر ایجاد می کند یا چربی که غذاها در آن سرخ می شود، به طور معمول نمک زیادی دارد که می تواند در بروز این اثرات نقشی داشته باشد.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2021/feb/fried-food-consumption-linked-to-heart-disease-and-stroke.html