مصرف زیاد قارچ می تواند خطر سرطان را کاهش دهد

22 مه 2021 - به گفته ی محققان، قارچ می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

طبق مروری که بر روی 17 مطالعه ی جداگانه انجام شد که در آنها بیش از 19،500 فرد مبتلا به سرطان شرکت داشتند، قارچ قدرت پیشگیری زیادی در برابر سرطان دارد.

قارچ ها حاوی ویتامین ها، مواد مغذی و آنتی اکسیدان زیادی هستند. محققان کالج پزشکی ایالتی پنسیلوانیا، قارچ را به عنوان یک ماده غذایی فوق العاده معرفی کردند زیرا آنها شواهدی یافته اند که نشان می دهد این ماده ی غذایی می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند.

انواع مختلفی از قارچ ها وجود دارد از جمله شیاتاکه، صدفی، مایتاکه و شاه صدفی، دکمه ای سفید، کرمینی و پرتوبلو.

یافته های آنها حاکی از آن است که خطر ابتلا به سرطان برای هر فردی که روزانه 18 گرم قارچ مصرف کند، در مقایسه با افرادی که به هیچ وجه قارچ نمی خورند 45 درصد کاهش می یابد.

یکی از محققان این پژوهش، دکتر Djibril Ba، دانشجوی تحصیلات تکمیلی اپیدمیولوژی در کالج پزشکی ایالتی پن، گفت: قارچ بالاترین منبع غذایی ارگوتیونین(ergothioneine) است، که یک آنتی اکسیدان و محافظ سلولی منحصر به فرد و قوی است. تامین منابع آنتی اکسیدانی بدن ممکن است به محافظت از افراد در برابر استرس اکسیداتیو کمک کرده و خطر سرطان را در آنها کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل بیشتر در مورد سرطان های خاص نشان داد که قارچ بیشترین تأثیر را در کاهش سرطان پستان دارد.

پروفسور جان ریچی، استاد علوم بهداشت عمومی و داروسازی، و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: به طور کلی، این یافته ها شواهد مهمی در مورد اثرات محافظتی قارچ در برابر سرطان ارائه دادند. برای مشخص کردن مکانیسم های آن و سرطان های خاصی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند، مطالعات بیشتری در آینده مورد نیاز است.

یافته های این مطالعه در مجله Advances in Nutrition منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2021/may/high-intake-of-mushrooms-can-reduce-cancer-risk.html