محققان مکانیسم تاثیر داروهای جدید دیابت در بهبود پیش آگهی بیماران مبتلا به نارسایی قلبی را مشخص کردند

16نوامبر 2020- دانشمندان دانشگاه گلاسگو، درک مکانیسم تاثیر داروهای جدید دیابت در بهبود پروگنوز بیماران مبتلا به نارسایی قلبی را بهبود بخشیدند.

نتایج آزمایشSUGAR-DM-HF ، که در Circulation منتشر و در نشست مجازی انجمن قلب آمریكا ارائه گردید، نشان می دهد كه داروی امپاگلیفلوزین ، كه در اصل درمانی برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 بود ، توانست اندازه قلبهای غیر طبیعی بزرگ را به میزان قابل توجهی كاهش دهد، که به توضیح چگونگی کاهش خطر بستری در بیمارستان و مرگ قلبی عروقی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی کمک می کند.

نارسایی قلبی مهمترین دلیل بستری شدن در افراد بالای 65 سال در انگلیس است و این کارآزمایی اثرات ایمپاگلیفلوزین را بر روی ساختار و عملکرد قلب در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مورد آزمایش قرار داد.

امپاگلیفلوزین - یکی از دسته داروهایی است که به عنوان مهارکننده هایSGLT2 شناخته می شود. این دارو در مطالعه ای تحت هدایت UofG بر روی 105 بیمار مبتلا به نارسایی قلبی که از 15 بیمارستان از اسکاتلند داوطلب شده بودند، آزمایش شد.

دکتر Matthew Lee، از انستیتوی قلب و عروق و علوم پزشکی این دانشگاه، گفت: به طور تصادفی، مشخص گردید که این داروها، داروهایی عالی برای نارسایی قلبی در بیماران مبتلا به دیابت و بدون آن هستند. نکته ی بسیار مهم اینست که این یافته ها به ما کمک می کند تا برای اولین بار درک کنیم که چرا این دسته از داروهای جدید دارای چنین مزایای قدرتمندی برای کاهش احتمال بستری شدن بیماران با نارسایی قلبی در بیمارستان یا کاهش مرگ و میر این افراد، هستند.

پرفسورMark Petrie، استاد قلب و عروق درICAMS ، گفت؛ در دو آزمایش اخیر بر روی بیماران مبتلا به نارسایی قلبی- DAPA-HF و EMPEROR-Reduced، که هر دو تحت هدایت یا مشارکت دانشگاهیان بالینی UofG انجام شد، مهارکننده های SGLT2 برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی به عنوان یک" درمان ضروری " معرفی شد. کشف مکانیسم عملکرد این داروها در کاهش بستری شدن در بیمارستان، مرگ و بهبود کیفیت زندگی به بسیاری از متخصصان قلب کمک می کند تا از این داروها برای مراقبت از بیماران خود استقبال کنند. پزشکان دوست دارند بدانند که داروهای جدید چگونه کار می کنند.

پرفسور نوید ستار، استاد طب متابولیک، افزود: دانشگاه گلاسگو در تحقیقات مرتبط با نارسایی قلبی شهرت جهانی دارد و ما بسیار مفتخریم که نتایج این مطالعه را ارائه می دهیم، این تحقیق مثالی شگفت انگیز از همکاری تیمی از متخصصان در چندین رشته، از جمله پزشکان، پرستاران، داروسازان، متخصصان قلب و عروق، متخصصان متابولیک، دیابت، نفرولوژی و رادیولوژی است.

این مطالعه با عنوان "اثر ایمپاگلیفلوزین بر حجم بطن چپ در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت و نارسایی قلبی با کسر جهشیکاهش یافته (SUGAR-DM-HF) " در Circulation منتشر شده است.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2020-11-diabetes-drugs-prognosis-patients-heart.html