فلفل چیلی باعث کاهش 26 درصدی مرگ ناشی از قلب و عروق می شود

29نوامبر 2020 - محققان گفتند: خوردن منظم فلفل قرمز تند می تواند پاسخی برای جلوگیری از مرگ زودهنگام و جلوگیری از برخی سرطان ها باشد.

یافته های چهار مطالعه ی جهانی که قبلاً منتشر شده اند، نشان می دهد که مصرف فلفل قرمز خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را به میزان 26 درصد کاهش می دهد. همچنین خطر مرگ و میر ناشی از سرطان در را مقایسه با کسانی که هرگز فلفل چیلی نمی خورند، یک چهارم کاهش می دهد.

فلفل چیلی که خواستگاه آن مکزیک است، به طور گسترده ای در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد تا طعم و مزه ی تندی را ایجاد کند. فلفل قرمزهای مختلفی وجود دارند که میزان تندی متغیری را ایجاد می کنند.مطالعات قبلی نشان داده اند که این ماده دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد سرطانی و تنظیم کننده ی قند خون است.

اما محققان می خواستند تاثیر مصرف فلفل قرمز تند را در دراز مدت بر سلامت و  بیماریها بررسی کنند.

با استفاده از سوابق بهداشتی و غذایی بیش از 570،000 نفر از ایالات متحده، ایتالیا، چین و ایران، تیم تحقیقاتی توانست نتایج سلامتی کسانی را که مرتباً از غذاهای تند استفاده می کردند با کسانی که به ندرت غذای تند می خوردند، مقایسه کند.

نویسنده ارشد این مقاله، دکتر Bo Xu، متخصص قلب و عروق در انستیتوی قلب، عروق و توراسیک در کلینیک کلیولند، گفت: ما متعجب شدیم که در این 4 مطالعه، مصرف منظم فلفل چیلی با کاهش خطر کلی مرگ به همه ی علل، و مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی و عروق و سرطان مرتبط بود. این نتایج بطور واضح نشان می دهد که عوامل رژیم غذایی ممکن است نقش مهمی در سلامت کلی داشته باشند.علل و مکانیسم های دقیقی که ممکن است این یافته ها را توضیح دهند، در حال حاضر ناشناخته است. بنابراین، به طور قاطع نمی توان گفت که خوردن فلفل چیلی بیشتر می تواند باعث طولانی شدن عمر و کاهش مرگ و میرها، به ویژه از عوامل قلبی عروقی یا سرطان شود.

دکتر Xu، گفت: برای تأیید این یافته های اولیه، به تحقیقات بیشتری، به ویژه شواهدی از مطالعات کنترل شده ی تصادفی نیاز داریم.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/nov/chili-peppers-found-to-reduce-cardiovascular-related-death-by-26.html