30 ژوئن 2024- به نظر می رسد عصاره ی قره قاط( کرن بری) میکروبیوتای روده را بهبود می بخشد و به پیشگیری از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. مطالعه ی محققاندانشگاه Laval و موسسه تغذیه و غذاهای کاربردی (INAF)اثرات مفیدی را پس از تنها چهار روز استفاده از عصاره ی قره قاط(کرن بری) گزارش کرد.

قره قاط و انواع توت ها با فواید سلامتی متعددی همراه هستند که عمدتاً به محتوای بالای پلی فنول های موجود در آنها که به شکل تانن هستند، نسبت داده می شود. آنها همچنین حاوی غلظت بالایی از الیگوساکاریدها هستند- الیاف کوچکی که تصور می شود به فعالیت زیستی آنها کمک می کنند.

این تیم تحقیقاتی به سرپرستی دکتر ایو دژاردین، استاد دانشکده کشاورزی و علوم غذایی دانشگاه لاوال در کانادا، نشان داد که پلی فنول ها و الیگوساکاریدهای موجود در عصاره ی قره قاط، جنس بیفیدوباکتریوم را در روده تقویت می کند که با کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های متابولیک قلبی مرتبط است.Jacob Lessard-Lord، محقق فوق دکترا درINAF، گفت: "به طور معمول، این باکتری ها با مصرف فیبر غذایی تحریک می شوند. ما همین اثر را با عصاره ی قره قاط با دوز تقریبا 20 برابر کمتر مشاهده کردیم."

عصاره ی قره قاط همچنین باکتری Akkermansia muciniphila را تحریک می کند که نقش مهمی در مخاط روده ایفا می کند و به کاهش التهاب و تقویت سد روده کمک می کند.

پرفسور دژاردین، گفت: هنگامی که صحبت از مقابله با اثرات مضر رژیم غذایی غربی می شود، این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رژیم غذایی غربی میکروبیوتا را تغییر می دهد، باعث التهاب مخاط می شود و یکپارچگی سد روده را به خطر می اندازد، که نقش مهمی در محافظت از بدن در برابر باکتری های موجود در روده ایفا می کند. تغییر در سد روده اجازه ی عبور لیپوپلی ساکاریدها(LPS)  را که از میکروبیوتای روده مشتق می شوند، می دهد که به آندوتوکسمی متابولیک معروف است و عاملی حیاتی در شروع و پیشرفت التهاب و بیماری‌های متابولیک است.

او افزود: «التهاب مداوم ناشی از وجود LPS در بدن می‌تواند منجر به چندین بیماری مزمن از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی شود».

عصاره ی قره قاط هنگامی که در یک رژیم غذایی متعادل گنجانده شود، می تواند مسیر التهابی را اصلاح کرده و پیش آگهی یک بیماری مزمن را بهبود بخشد. با تحریک باکتری Akkermansia muciniphila و بیفیدوباکتریوم، میکروبیوتا یک محیط ضد التهابی را بازسازی و دوباره ایجاد می کند. این منجر به تقویت اتصالات بین سلول های سد روده و در نتیجه تقویت آن می شود.

در این مطالعه، به حدود چهل شرکت کننده که در موسسه تغذیه و غذاهای کاربردی ثبت نام شده بودند، دستور داده شد که یک مکمل قره قاط را به شکل کپسول دو بار در روز، صبح و عصر مصرف کنند، که معادل مصرف 60 گرم قره قاط تازه است. در ابتدای آزمایش و پس از چهار روز، نمونه‌های پلاسما، ادرار و مدفوع از شرکت‌کنندگان جمع‌آوری شد. مطالعه انسانی پس از نتایج امیدوارکننده در سیستمSHIME  در شرایط آزمایشگاهی، که نواحی روده را بازتولید می کند، آغاز شد.

تیم تحقیقاتی اکنون علاقه مند به بررسی اثرات بلند مدت این عصاره است. ژاکوب لسارد-لرد با اشتیاق بیان کرد: این بسیار نویدبخش است که فقط بعد از چهار روز اثر مفیدی را مشاهده نمودیم.

اگرچه قره قاط تأثیر مفیدی بر همه شرکت کنندگان داشت، اما نتایج متنوع در پاسخ های شرکت کنندگان را برجسته کرد. تحقیقات آینده مشخص خواهد کرد که کدام امضاهای میکروبیوتا به این عصاره بهتر پاسخ می دهند.

این مطالعه به عنوان بخشی از تحقیقات صنعتی کمپانی NSERC-Symrise بر روی اثر پری بیوتیک پلی فنول های میوه ها و سبزیجات (PhenoBio+) انجام شد. Symrise محصولی را بر اساس یافته های این تیم به نام Prebiocran روانه بازار کرده است که در اروپا تایید شده است.

این مطالعه در مجله علمی npj Biofilms & Microbiomes منتشر شد.

منبع:

https://www.sciencedaily.com/releases/2024/04/240430105516.htm