شواهد بیشتری از ارتباط غذاهای ناسالم با بیماری قلبی و سکته ارائه شد

28نوامبر 2020 - محققان گفتند: مصرف مقادیر زیاد گوشت قرمز و فرآوری شده، غلات تصفیه شده و نوشیدنی های شیرین می تواند خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد. در همین حال، یک مطالعه ی جداگانه نشان داد که مصرف گردو ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد.

این اولین مطالعه ای است که شواهدی را ارائه داده است که نشان می دهد استفاده از غذای ناسالم(junk food) باعث التهاب در بدن شده و می تواند منجر به بیماری های مرتبط با قلب شود.

در این مطالعه داده های 210،000 نفر از سال 1986 و سپس داده های 32 سال ویزیتهای پیگیری، جمع آوری و بررسی شد. از شرکت کنندگان خواسته شد هر چهار سال یک نظرسنجی را برای ثبت گزارش از رژیم غذایی خود تکمیل کنند.

نویسنده ی ارشد این مقاله دکتر Jun Li، دانشمند تحقیقاتی در بخش تغذیه دانشکده بهداشت عمومی چان در دانشگاه هاروارد، گفت: ما از یک شاخص غذایی تجربی، برای ارزیابی سطح التهاب مرتبط با مصرف رژیم غذایی، استفاده کرده و متوجه شدیم که الگوهای غذایی دارای پتانسیل التهابی بالاتر، با افزایش میزان بیماری های قلبی عروقی همراه هستند.

او افزود: مطالعه ی ما اولین مطالعه ای است که شاخص التهاب غذایی مبتنی بر غذا را با خطر طولانی مدت بیماری های قلبی عروقی مرتبط کرده است.

غذاهایی مانند سبزیجات برگ سبز و غلات کامل با خواص ضد التهابی در ارتباط هستند که به گفته محققان باید از آنها آگاهی داشته باشیم.

دکترRamon Estruch ، مشاور ارشد در بخش طب داخلی در کلینیک بیمارستان بارسلونا ، گفت: دانش بهتر در مورد حفاظت از سلامتی که توسط غذاهای مختلف و الگوهای غذایی ارائه می شود، عمدتا خاصیت ضد التهابی آنها، باید زمینه را برای طراحی الگوهای رژیم غذایی سالم تر برای محافظت در برابر بیماری های قلبی فراهم کند. هنگام انتخاب مواد غذایی، ما باید از پتانسیل پیش التهابی و ضد التهابی آنها آگاه باشیم.

در مطالعه دوم ثابت شد که گردو دارای مزایای قابل توجهی برای سلامتی است. بیش از 600 نفر در این کارآزمایی شرکت داشتند. از نیمی از آنها خواسته شد رژیم غذایی مملو از گردو را دنبال کنند و از بقیه ی شرکت کنندگان خواسته شد که هیچ نوع آجیلی را در رژیم غذایی خود نگنجانند.

پس از دو سال محققان دریافتند میزان التهاب در بدن گروهی که بطور مرتب مقادیر زیادی گردو مصرف کرده بودند، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

دکتر Montserrant Cofán، محقق ارشد این مطالعه از موسسه ی تحقیقات بیومدیکال سونیار در بارسلونا، گفت: اثر ضد التهابی مصرف طولانی مدت گردو که در این مطالعه نشان داده شده است، بینش مکانیسمی جدیدی را برای استفاده از گردو در مقابله با بیماری های قلبی فراهم می کند، که فراتر از کاهش کلسترول است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/nov/more-evidence-links-junk-food-to-heart-disease-and-stroke.html