رژیم غذایی نامناسب عامل خطر شماره یک برای مرگ ناشی از بیماری قلبی است

30اکتبر 2020 - محققان گفتند در صورتی که افراد بر داشتن رژیم غذایی سالم تمرکز کنند، می توان از بیش از دو سوم مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی در سراسر جهان جلوگیری کرد.

یک تیم از محققان چینی نشان دادند که رژیم غذایی ناسالم، دلیل شماره یک از میان عوامل سبک زندگی است که باعث می شود افراد به دلیل بیماری قلبی جان خود را از دست بدهند.

مشخص شده است که تاثیر خوردن غذاهای ناسالم (Junk Food)، میان وعده های شیرین و مواد اولیه فرآوری شده در بروز مرگ و میر قلبی، از بالا بودن فشار خون، کلسترول بالا، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل به عنوان قاتلین اصلی قابل اجتناب، بیشتر است.

این تحقیق نزدیک به نه میلیون مرگ و میر ناشی از حملات قلبی و آنژین را بررسی و نشان داد که یک رژیم غذایی بهتر می تواند جلوی حدود دو سوم این موارد مرگ و میر را بگیرد.

دکترXinyao Liu ، نویسنده ارشد این مطالعه ، از دانشگاهCentral South ، گفت: تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که رژیم های غذایی ناسالم، فشار خون بالا و کلسترول خون بالا سه عامل اصلی در مرگ و میر ناشی از حملات قلبی و آنژین هستند، که در مجموع بیماری ایسکمیک قلب نامیده می شود. این نتایج هم در کشورهای پیشرفته و هم در کشورهای در حال توسعه مشابه بودند.

وی افزود: با كاهش مصرف غذاهای فرآوری شده، نوشیدنی های شیرین، چربی های ترانس و اشباع شده و کاهش مصرف نمك و شكر افزوده، و بجای آن افزایش مصرف ماهی، میوه ، سبزیجات ، آجیل و غلات سبوس دار، می توان از مرگ بیش از 6 میلیون نفر جلوگیری كرد.در حالت ایده آل، ما باید روزانه 200 تا 300 میلی گرم اسید چرب امگا 3 از غذاهای دریایی دریافت کنیم. علاوه بر این، هر روز باید 200 تا 300 گرم میوه ، 290 تا 430 گرم سبزیجات، 16 تا 25 گرم آجیل و 100 تا 150 گرم غلات کامل مصرف نماییم.

در این تحقیق 11 عامل سبک زندگی که معمولاً با مرگ زودرس مرتبط هستند، در نظر گرفته شد. این عوامل شامل نوشیدن الکل، سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب، ورزش نکردن، قند خون بالا، کلسترول بالا، فشار خون بالا، وزن، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض سرب و اختلال در عملکرد کلیه ها بود.

آمار مرگ افراد در این مطالعه از 195 کشور بین سالهای 1190 و 2017 جمع آوری شد و سوابق پزشکی افراد نشان می داد که هر فرد چگونه زندگی کرده است، بنابراین محققان قادر به بررسی تأثیر رفتارهای آنها بر مرگشان بودند.

یافته ها حاکی از آن است که رژیم غذایی نامناسب، باعث 69.2 درصد از مرگ های مرتبط با قلب و به دنبال آن فشار خون بالا و کلسترول خون بالا، عامل مرگ 54.4 در صد از افراد است که معادل با 40 درصد از مرگ و میرها می باشد.

دکتر Liuافزود: در حالی که پیشرفت هایی در زمینه پیشگیری از بیماری های قلبی و بهبود بقا، به ویژه در کشورهای پیشرفته حاصل شده است، اما تعداد افراد آسیب دیده به دلیل رشد جمعیت و پیری همچنان رو به افزایش است.

یافته های این تحقیقدر ژورنال انجمن قلب اروپا "Quality of Care and Clinical Outcomes" منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/oct/poor-diet-is-number-one-risk-factor-for-heart-disease-related-death.html