رژیم غذایی مدیترانه ای سبز بیماری کبد چرب غیر الکلی را بهبود می بخشد

18ژانویه 2021- طبق یک کارآزمایی مداخله ای بالینی طولانی مدت به رهبری دانشگاهBen-Gurion ، محققان Negev و تیمی از همکاران بین المللی، رژیم غذایی سبز مدیترانه ای(MED) ، چربی تجمع یافته درون کبد را بیش از سایر رژیم های سالم کاهش می دهد و شیوع بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) را به نصف کاهش می دهد. این یافته ها در ژورنالGut ، یک مجله بین المللی برجسته با موضوع گوارش و کبد منتشر شد.

پروفسورIris Shai ، متخصص اپیدمیولوژیک در دانشکده بهداشت عمومیBGU ، می گوید: تیم تحقیقاتی ما و گروه های دیگر در طی 20 سال گذشته با آزمایش های طولانی مدت تصادفی دقیق ثابت کرده اند که رژیم غذایی مدیترانه ای سالم ترین رژیم غذایی است. اکنون، ما آن رژیم غذایی را اصلاح کرده و عناصری را در آن کشف کرده ایم که می توانند بطور قابل توجهی چربی کبدی و سایر عوامل کلیدی سلامت را تغییر دهند.

در حالی که وجود مقداری چربی در کبد طبیعی است، اما تجمع چربی بیش از حد (5 درصد یا بیشتر) منجر به مقاومت به انسولین، دیابت نوع 2، خطر قلبی عروقی و همچنین کاهش تنوع میکروبیوم روده و عدم تعادل میکروبی می شود. از آنجایی که در حال حاضر هیچ دارویی برای درمان کبد چرب در دسترس نیست، تنها کاهش وزن و محدود کردن مصرف الکل به این افراد توصیه می شود.

این کارآزمایی بالینیتغذیه ای که با کمک MRI انجام شده است و Direct-Plus نام دارد، توسط یک تیم تحقیقاتی بین المللی به سرپرستی پروفسور Shai انجام شد و اولین رژیم جدید و مدیترانه ای سبز است. این رژیم غذایی مدیترانه ای اصلاح شدهسرشار از سبزیجات، شامل مصرف روزانه ی 28 گرم گردو همراه با سبزیجات حاوی پروتئین و مصرف کمتر گوشت قرمز و گوشتهای فرآوری شده است.

اجزای سبز این رژیم مملو از پلی فنل هستند، از جمله سه تا چهار فنجان چای سبز در روز و 100 گرم معجون مانکای در روز.

مانکای(Mankai)، یک گیاه سبز آبزی است که به آن گیاه اردک(duckweed یا عدسک آبی) نیز گفته می شود، این گیاه سرشار از پروتئین، آهن، ویتامین B12، سایر انواع ویتامین ها، مواد معدنی و پلی فنل است.

دکترAnat Yaskolka-Meir ، نویسنده ی نخست این مقاله و عضو دانشکده بهداشت عمومیBGU ، گفت: تلاش در جهت یافتن روشی برای پیشگیری و درمان این بیماری شایع کبدی با مداخله ی هدفمند در سبک زندگی ممکن است با یک استراتژی تغذیه ای موثرتر، میسر شود. این کارآزمایی بالینی یک ابزار تغذیه ای موثر برایNAFLD ، را فراتر از کاهش وزن به ما معرفی نمود.

آزمایش 18 ماهه DIRECT-PLUS در سال 2017 آغاز شد، زمانی که 294 کارگر پنجاه ساله با چاقی شکمی به طور تصادفی به سه گروه تقسیم شدند: رژیم غذایی سالم، رژیم مدیترانه ای و رژیم سبز مدیترانه ای.

علاوه بر رژیم غذایی، به همه شرکت کنندگان یک رژیم ورزشی با عضویت رایگان در ورزشگاه داده شد. شرکت کنندگان تحت آزمایش MRI قرار گرفتند تا نسبت دقیق چربی داخل کبدی آنها قبل و بعد از آزمایش بطور کمّی ارزیابی شود.

نتایج نشان داد که هر یک از این رژیم های غذایی منجر به کاهش چربی کبدی می شود. با این حال، رژیم غذایی سبزمدیترانه ای،منجر به بیشترین کاهش چربی کبدی (39 - درصد) ، در مقایسه با رژیم سنتی مدیترانه ای(-20درصد) و دستورالعمل های رژیم غذایی سالم (12- درصد). نتایج پس از تنظیم برای کاهش وزن قابل توجه بودند.

به طور کلی، رژیم غذایی سبز مدیترانه ای،باعث کاهش چشمگیر کبد چرب شد. شیوع NAFLD در ابتدای تحقیق 62٪ بود که سپس در گروه رژیم مدیترانه ای سبز به 31.5٪ ، و در گروه مدیترانه ای به 47.9 درصد و در گروه رژیم غذایی سالم به 54.8 درصد کاهش یافت.

به طور خاص، مصرف بیشتر مانکای و گردو و مصرف کمتر گوشت قرمز / فرآوری شده پس از کنترل سایر متغیرها، با میزان از دست دادن چربی داخل کبدی(IHF) ارتباط معنی داری داشت. سطح کل پلی فنل ها در پلاسما در هر دو گروه مدیترانه ای به طور معنی داری بالاتر بود.

پلی فنلهای اختصاصی تر که در گردو و مانکای یافت می شود، در خون افراد گروهمدیترانه ایسبز تشخیص داده شد. فرضیه ی محققان این است که تأثیر پلی فنل ها و کاهش مصرف گوشت قرمز در کاهش چربی کبدی نقش دارد.

منبع:

Meir, A. Y., et al. (2021) Effect of green-Mediterranean diet on intrahepatic fat: the DIRECT PLUS randomised controlled trial. Gut. doi.org/10.1136/gutjnl-2020-323106.

https://www.news-medical.net/news/20210118/Green-Mediterranean-diet-reduces-non-alcoholic-fatty-liver-disease-show-randomized-trials.aspx