رژیم غذایی غربی بر سلامت شناختی تأثیر منفی می گذارد

2 فوریه 2021- محققان دریافته اند که تخریب یک رژیم غذایی سالم با مصرف غذاهای سرخ شده، شیرینی ها، غلات تصفیه شده و گوشت قرمز می تواند تأثیرات طولانی مدتی بر مغز بگذارد.

مزایای رژیم مدیترانه ای از مدت ها قبل شناخته شده است، اکنون تیمی از مرکز پزشکی دانشگاه Rush تاثیر ترکیب رژیم مدیترانه ای با غذاهای غربی را بر سلامتی افراد بررسی کردند.

دکترPuja Agarwal ، متخصص اپیدمیولوژی تغذیه و استادیار گروه پزشکی داخلی این کالج، گفت: داشتن یک رژیم غذایی که بر سبزیجات، میوه ها، ماهی و غلات کامل تأکید دارد، ممکن است بر سلامتی فرد تأثیر مثبت بگذارد.اما زمانی که این رژیم با غذاهای سرخ شده، شیرینی ها، غلات تصفیه شده، گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده، ترکیب گردد، به نظر می رسد فواید خوردن بخش رژیم مدیترانه ای کاهش می یابد.

آنها توانستند یافته های خود را با استفاده از داده های بیش از 5000 نفر که برای شرکت در پروژه بهداشت و پیری شیکاگو ثبت نام شده بودند، جمع آوری کنند، پروژه ای که برای بررسی سلامت شناختی بزرگسالان 65 ساله و مسن تر طراحی شده است.

در این مطالعه، هر سه سال یکبار از داوطلبان خواسته می شود تا در یک آزمایش مهارت و حافظه شرکت کنند. همچنین از آنها درمورد اینکه چند بار مواد غذایی خاصی را مصرف می کنند، سوال شد.

محققان متوجه شدند کسانی که به طور منظم میوه، سبزیجات، حبوبات، روغن زیتون، ماهی، سیب زمینی و غلات تصفیه نشده می خورند، کاهش توانایی های شناختی آنها بسیار کندتر از کسانی است که رژیم غذایی سالم خود را با غذاهایی از رژیم غربی، ترکیب می کنند.

دکتر آگاروال گفت: رژیم های غذایی غربی ممکن است بر سلامت شناختی تأثیر منفی بگذارند. سن شناختی افرادی که دارای نمره رژیم غذایی مدیترانه ای بالایی بودند، در مقایسه با افرادی که کمترین نمره را داشتند، معادل 5.8 سال جوانتر بود.

او افزود: هرچه بتوانیم سبزیجات برگ سبز، سایر سبزیجات، انواع توت ها، روغن زیتون و ماهی بیشتری را در رژیم های غذایی خود بگنجانیم، برای مغز و بدن در حال پیر شدن ما، بهتر است. مطالعات دیگر نشان داده اند که مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده، غذای سرخ شده و مصرف کمتر غلات کامل با التهاب بالاتر و کاهش سریع توانایی های شناختی در سنین بالاتر ارتباط دارد.

برای بهره مندی از رژیم های غذایی مانند رژیم مدیترانه ای یا رژیمMIND ، باید مصرف غذاهای فرآوری شده و سایر غذاهای ناسالم مانند غذاهای سرخ شده و شیرینی ها را محدود کنیم.

این یافته ها در ژورنالAlzheimer’s & Dementia ، از انتشارات انجمن آلزایمر منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2021/feb/western-diet-found-to-impact-cognitive-health.html