دانشمندان ادعا می کنند که پرخوری علت اصلی چاقی نیست

11 اکتبر 2021- طبق مقاله جدیدی که در مجله American of Clinical Nutrition منتشر شد، خوردن غذاهای حاوی کربوهیدراتهایی که به راحتی هضم می شوند، احتمالاً عامل اصلی همه گیری چاقی است، نه پرخوری .

این مقاله یک ادعای اصلی را که بارها در دهه های اخیر مطرح شده است، مورد بررسی قرار داد: اینکه علت چاقی دریافت میزان بیشتری انرژی نسبت به مقداری است که فرد می سوزاند. دکتر دیوید لودویگ ، نویسنده ی این مقاله، گفت: این توضیحی برای علت افزایش وزن افراد است، اما یک مثال در نقطه ی مقابل آن اینست که در طول جهش رشد، به عنوان مثال، نوجوانان ممکن است مصرف غذای خود را 1000 کالری در روز افزایش دهند، اما آیا پرخوری آنها باعث جهش رشد می شود یا جهش رشد باعث گرسنگی و پرخوری نوجوان می شود؟

دکتر لودویگ، غدد درون ریز در بیمارستان کودکان بوستون و همکارانش معتقدند که به همان شیوه، عدم تعادل انرژی یا پرخوری که باعث چاقی می شود، ناشی از فعالیت هورمونی است که ذخیره چربی را در بدن فعال می کند و آنها ادعا می کنند دلیل اصلی این فرایند چیزی است که به آن "مدل کربوهیدرات-انسولین" می گویند. این مدل معتقد است که مصرف زیاد کربوهیدرات هایی که به راحتی هضم می شوند-عمدتاً به شکل قندها و نشاسته های بسیار فرآوری شده- منجر به واکنش های هورمونی، از جمله پاسخ بدن با ترشح انسولین بیشتر می شود که متابولیسم فرد را تغییر داده و منجر به ذخیره ی غیرقابل کنترل چربی می شود.

ماهیت مدل انسولین-کربوهیدرات این است که وقتی فردی کربوهیدراتهای بخورد که به آسانی هضم می شوند، بدن با ترشح انسولین بیشتر و ترشح گلوکاگون کمتر به آن واکنش نشان می دهد. در نتیجه، سلولهای چربی بدن برای ذخیره ی انرژی بیشتر (کالری) فعال می شوند و انرژی کمتری برای عضلات و سایر استفاده های کلیدی انرژی در بدن در دسترس قرار می گیرد. با داشتن انرژی کمتر برای عملکردهای مهم، مغز سیگنال های گرسنگی را افزایش می دهد و هنگامی که این گرسنگی منجر به خوردن کربوهیدرات هایی می شود که به راحتی هضم می شوند، این روند به صورت چرخه ای ادامه می یابد.

نویسندگان مقاله خاطر نشان کردند که مدل انسولین-کربوهیدرات چیز جدیدی نیست و در حقیقت بیش از یک قرن است که ارائه شده است. اما آنها ادعا می کنند که شواهدی که آنها در این مقاله آورده اند قوی ترین و جامع ترین شواهد برای مدلی است که قبلا منتشر شده است. علاوه بر این، آنها فرضیه هایی را شناسایی کرده اند که می توانند در مطالعات آینده برای ارزیابی این مدل مورد آزمایش قرار گیرند. به عنوان مثال، اگر این مدل معتبر باشد، رژیم غذایی با مقادیر محدود از غذاهای غنی از کربوهیدرات بسیار فرآوری شده، باید منجر به کاهش وزن پایدار نسبت به کاهش مصرف کالری هنگام خوردن این غذاهای بسیار فرآوری شده، گردد.

دکتر لودویگ گفت: کاهش مصرف کربوهیدرات های سریع الهضم، -که در دوران رژیم غذایی کم چرب به منابع غذایی ما سرازیر شده اند-، انگیزه ی ذخیره چربی را در بدن کاهش می دهد. در نتیجه، افراد ممکن است که بتوانند با گرسنگی کمتر و تلاش کمتر وزن خود را کاهش دهند.

منبع:

https://www.diabetesselfmanagement.com/news-research/2021/10/08/overeating-isnt-main-cause-of-obesity-scientists-claim/