11 ژانویه 2022- تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، در معرض خطر تولید آنتی‌بادی‌های خود تهاجمی(اتوآنتی بادیها) هستند.

دانشمندان مرکز پزشکی Cedars-Sinai در لس آنجلس نشان داده اند که افراد پس از آلوده شدن به کووید-19، اتوآنتی بادی های متعددی تولید می کنند که تا شش ماه در سیستم ایمنی باقی می مانند.

به طور معمول، آنتی بادی ها با مواد مضری که سعی در ورود به سلول ها دارند، مبارزه می کنند. با این حال، این مطالعه گزارش داده است که اتوآنتی بادی ها می توانند به اندام ها و بافت های حیاتی بدن آسیب بزنند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که اتوآنتی‌بادی‌ها در موارد شدید COVID-19 ایجاد می‌شوند، اما این اولین گزارشی است که نشان می‌دهد اتوآنتی‌بادی‌ها در افرادی با علائم کمتر شدید وجود دارند و تا چند ماه پس از عفونت اولیه زنده می‌مانند.

دکترJustyna Fert-Bober ، نویسنده اصلی این مقاله، گفت: این یافته‌ها به توضیح اینکه چه چیزی کووید-19 را به یک بیماری منحصر به فرد تبدیل می‌کند، کمک می‌کند. این الگوهای اختلال در تنظیم ایمنی می تواند زمینه ساز انواع مختلفی از علائم طولانی مدتی باشد که در افرادی که به کووید-19 مبتلا شده اند، مشاهده می شود که ما اکنون آن را به عنوان طولانی مدت COVID-19 می شناسیم.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2022/jan/harmful-antibodies-produced-by-covid-19-academics-say.html