تحقیقات جدید علمی در مورد سوپرفودها

7ژوئن 2021 - یافته های علمی نشان می دهد که مصرف انبه، عسل و ادویه جات می تواند فواید مهمی برای سلامتی به همراه داشته باشد. سوپرفودهایی مانند زردچوبه و عسل از مدت ها قبل به دلیل توانایی آنها در تقویت سلامت شناخته شده اند. مطالعات جدیدی که در کنفرانس آنلاین NUTRITION 2021 ارائه می شود، نگاهی دقیق تر به علل علمی مزایای سلامتی سوپرفودها دارد. در اینجا چهار مطالعه ی برجسته که در این کنفرانس ارائه می شود، برای شما خلاصه شده است:

مصرف انبه به عنوان میان وعده می تواند به کاهش خطر بیماریهای مزمن کمک کند

انبه حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و ریز مغذی های منحصر به فرد است. برای درک بهتر مزایای این میوه گرمسیری برای سلامتی، مطالعه ای در دانشگاه ایالتی سن دیگو با شرکت 27 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق انجام شد که در آن این افراد یا به مدت 12 هفته روزانه 100 کالری انبه ی تازه و یا 100 کالری کلوچه ی کم چرب دریافت کردند. در مقایسه با افرادی که کلوچه می خورند، مصرف کنندگان انبه در برخی از عوامل خطر بیماریهای مزمن از جمله سطح گلوکز ناشتا و التهاب، بهبودهایی را نشان دادند، اگرچه سطح کلسترول و وزن بدن آنها تحت تأثیر قرار نگرفت. این نتایج نشان می دهد، در مقایسه با کلوچه های کم چرب، مصرف روزانه ی انبه می تواند برخی از عوامل خطر مرتبط با اضافه وزن یا چاقی را بهبود بخشد.

نانوذرات عسل مسئول فواید ضد التهابی آن هستند

اگرچه کیفیت دارویی عسل از زمان های بسیار قدیم شناخته شده است، دانشمندان هنوز در حال کشف علل بیوشیمیایی مزایای سلامتی این ماده ی شیرین هستند. محققان دانشگاه نبراسکا-لینکلن کشف کردند که عسل حاوی ذرات ریزی در مقیاس نانو با ساختاری محصور در غشا، مشابه با اگزوزوم های موجود در بدن ما است. آزمایشات انجام شده با این نانوذرات شبه اگزوزومی نشان داد که آنها می توانند التهاب را در موش هایی با کبد آسیب دیده- که بطور عمدی در آزمایشگاه ایجاد شده بود-، کاهش دهند و می توانند به طور بالقوه از فعال شدن یک مجموعه آنزیم التهابی مهم جلوگیری کنند.

ادویه ها در رژیم غذایی می تواند به کاهش فشار خون کمک کنند

یک مطالعه جدید نشان می دهد که افزودن گیاهان و ادویه ها به رژیم غذایی ممکن است مزایایی بیشتر از بهبود عطر و طعم غذاها داشته باشد. محققان دانشگاه ایالتی پن و دانشگاه تکنولوژی تگزاس، اثرات قلبی متابولیکی افزودن مخلوطی از گیاهان و ادویه جات را در یک رژیم غذایی متوسط ​​آمریکایی در بزرگسالان در معرض خطر بالای بیماری قلبی متابولیکی بررسی کردند. در این مطالعه 71 شرکت کننده به مدت چهار هفته رژیم غذایی با 6/6 ، 3/3 و 5.0 گرم در روز گیاهان و ادویه جات مصرف کردند. هر سه رژیم غذایی هیچ تفاوتی در میزان کلسترول یا قند خون افراد ایجاد نکرد. با این حال، هنگامی که به رژیم غذایی بیشترین میزان از گیاهان و ادویه جات- معادل حدود 1.5 قاشق چای خوری- اضافه شد، سطح فشار خون 24 ساعته در مقایسه با رژیم غذایی با کمترین مقدار گیاهان و ادویه جات بهبود یافت.

مکمل های زنجبیل، دارچین و زردچوبه با مزایایی برای کلسترول همراه هستند

از زنجبیل، دارچین و زردچوبه قرن هاست که در تهیه غذاها استفاده می شود زیرا به دلیل خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در تقویت سلامتی موثر هستند، اما تأثیر آنها بر سلامتی و بیماری های خاص مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. در مطالعه جدیدی از دانشگاه کلمسون، تاثیر این ادویه ها و همچنین رنگدانه های کورکومین و کورکومینوئید موجود در زردچوبه بر میزان کلسترول در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بررسی گردید. محققان 28 مطالعه از آزمایشات کنترل شده ی تصادفی را تجزیه و تحلیل کردند که شامل 1049 بیمار کنترل و 1035 بیمار دریافت کننده ی مکمل ادویه به شکل کپسول برای یک تا سه ماه بود. آنها دریافتند که به طور کلی، زنجبیل ، دارچین، زردچوبه، کورکومین و کورکومینوئیدها با بهبود مشخصات لیپیدی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارند. ملاحظات شامل دوز ادویه، گونه، مدت زمان مصرف و خصوصیات جمعیتی بود. اگرچه مطالعات موجود محدود هستند و مطالعات بیشتری مورد نیاز است، اما این یافته ها نشان می دهد که این ادویه ها ممکن است یک مزیت بالقوه برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و سطح کلسترول بالا و ناسالم داشته باشد.

نشست آنلاین NUTRITION 2021، مهمترین نشست آنلاین انجمن تغذیه ی آمریکا است که به صورت آنلاین از 7 تا 10 ژوئن 2021 برگزار می شود. شما می توانید با ثبت نام برای دریافت مجوز رایگان برای شرکت در جلسات مجازی، مطالب درخواستی، پوسترها و موارد دیگر را مشاهده کنید.

منبع:

https://www.newswise.com/articles/new-research-examines-the-science-behind-superfoods