بیمارستان ها باید یک چراغ راهنما برای رژیم غذایی سالم باشند

2نوامبر 2020 - داور مسابقه ی مشهور آشپزی Bake Off در بریتانیا ازسرویس ملی بهداشت انگلیس خواسته است تا بر ارائه ی "غذاهای خوشمزه و مغذی" به تمام بیماران بستری تمرکز کند .خانم پرو لیث با یک مرور بر وعده های غذایی ارائه شده در بیمارستان، مجموعه ای از توصیه ها را برای بهبود پیشنهادات فعلی ارائه داده است .او می خواهد   سرویس ملی بهداشت بریتانیا ایمنی مواد غذایی را در اولویت قرار دهد و از سالم بودن وعده های غذایی اطمینان یابد. او تاکید کرد که این اقدامات با رعایت بودجه ی فعلی قابل انجام است.

این مرور، در پاسخ به شیوع لیستریا در بیمارستان ها در سال گذشته انجام شد که به ساندویچ ها و سالادهای از قبل بسته بندی شده، مربوط بود.

توصیه هایی که Leith ارائه کرده است شامل به روزرسانی آشپزخانه های بیمارستان می باشد تا بتوانند خدمات غذایی شبانه روزی را ارائه دهند تا مردم بتوانند در تمام ساعت ها غذا بخورند. این برای مادرانی که به تازگی در یک زایشگاه زایمان کرده اند یا افرادی که قبل از جراحی باید غذا نخورند(ناشتا باشند)، مفید خواهد بود.

وی گفت: در این بازنگری، بهترین نمونه های كلاسی در مورد چگونگی ارائه ی غذاهای خوشمزه، مغذی و ارائه شده توسط بیمارستان ها با بودجه ی فعلی ارائه شده است. غذا نه تنها برای سلامتی بلکه برای روحیه نیز مهم است. زمان صرف غذا باید یک لحظه ی لذت بردن باشد. غذاها و نحوه ی سرو آنها در بیمارستان، باید کارکنان، بیماران و بازدید کنندگان را تشویق کند تا در خانه غذاهای خوبی بخورند.

همچنین پیشنهاد شده است که NHS باید منوهای دیجیتال را برای سهولت سفارش غذا برای بیماران در نظر بگیرد و مجموعه ای از دستورالعمل های حرفه ای ملی در اختیار سرآشپزهای NHS قرار گیرد تا اطمینان حاصل گردد که همه وعده های غذایی در یک استاندارد بالا ارائه می شوند.

هنری دیمبلبی، یکی از بنیانگذاران رستوران هایLeon و رهبر مستقل در National Food Strategy review، گفت: ما باید فوراً از پس فاجعه ی حرکت آهسته ی رژیم بریتانیایی به یک رژیم بد و نامتناسب برآییم. اگر می خواهیم موفق شویم، بیمارستان ها باید چراغ راهنما باشند.

سر سایمون استیونز مدیر اجراییNHS ، گفت: هر وعده غذایی که بیماران در بیمارستان دریافت می کنند باید اشتها آور و مقوی باشد و NHS باید نقش خود را در مقابله با بحران چاقی کشور ایفا کند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/nov/hospitals-must-be-a-guiding-light-for-healthy-food.html