8 ژوئیه 2024- در تجزیه و تحلیل بیش از 50هزار فرد از سراسر جهان مشخص گردید که وجود بلاستوسیستیس در روده، با شاخص های سلامت بهتر قلب و عروق و کاهش چربی بدن مرتبط است. بلاستوسیستیس، یک ارگانیسم تک سلولی که به عنوان یک انگل یا ارگانیسم بی ضرر شناخته شده است اما معمولا در دستگاه گوارش یافت می شود. این تحقیق توسط یک تیم بین المللی به سرپرستی محققان بیمارستان عمومی ماساچوست(MGH)، یکی از اعضای مؤسس سیستم مراقبت های بهداشتیMass General Brigham  در نشریه ی Cell منتشر شده است.

دکتر لانگ اچ. نگوین، نویسنده اصلی این مقاله و محقق پزشک در واحد اپیدمیولوژی بالینی و ترجمه و بخش گوارش در MGH، و استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد، گفت: اثرات بلاستوسیستیس بر سلامت و بیماری بحث برانگیز است و احتمالاً وابسته به منطقه است، اما تحقیقات ما نشان می دهد که ممکن است نقش مفیدی در تأثیر رژیم غذایی بر سلامت و بیماری انسان داشته باشد. حداقل، وجود آن در همه جا، ممکن است نقشی غیر بیماری زا را برای آن نشان دهد.

دکتر نگوین و همکارانش به دنبال ایجاد رابطه بین بلاستوسیستیس روده، تغذیه و پیامدهای سلامت متابولیک قلبی متعاقب آن، از جمله اضافه وزن/چاقی، دیابت نوع 2 و بیماری قلبی عروقی بودند. برای انجام این کار، آنها یک مطالعه در مقیاس بزرگ انجام دادند که داده‌ها را از نزدیک به 57000 فرد از 32 کشور در آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، آسیا و آفریقا جمع آوری کرده و بررسی نمودند که آیا وجود این انگل تأثیرات غذاهای مختلف رژیمی را بر سلامت قلبی متابولیک افراد تغییر می‌دهد یا خیر.

دکتر نگوین گفت: "ما دریافتیم که حضور و فراوانی Blastocysis بسته به منطقه متفاوت است و تحت تاثیر رژیم غذایی است."

بلاستوسیستیس با مصرف برخی اقلام غذایی و الگوهای غذایی کلی که به نفع غذاهای گیاهی سالم تر و کمتر فرآوری شده است، مرتبط بود. علاوه بر این، بلاستوسیستیس به ندرت در نوزادان تازه متولد شده یافت می‌شود، که نشان می‌دهد احتمالاً در مراحل بعدی زندگی در روده ی ما ساکن می شود و حتی از سال 595 پس از میلاد در مدفوع انسان ها یافت شده است، که نشان می‌دهد این دقیقاً نشانگر پیکربندی میکروبیوم مدرن‌تر نیست.

قابل ذکر است که سطوح بالاتر بلاستوسیستیس با نشانگرهای کوتاه مدت سلامت بهتر قلب مرتبط بود. به عنوان مثال، محققان پروفایل های قند و چربی خون مطلوب تری را در افرادی با سطوح بلاستوسیستیس بالاتر مشاهده کردند که نشان دهنده ی تأثیر مثبت بالقوه ی آن بر سلامت قلب و عروق فراتر از تأثیر یک رژیم غذایی سالم به تنهایی است. همچنین، سطوح پایین بلاستوسیستیس با پیامدهای طولانی مدت مانند چاقی مرتبط بود.

همچنین، در بزرگسالانی که در یک مطالعه ی مداخله رژیم غذایی شخصی شش ماهه شرکت کردند، بهبود کیفیت رژیم غذایی با افزایش بعدی در شیوع و فراوانی بلاستوسیستیس مرتبط بود.

دکتر نگوین گفت: «به طور کلی، یافته‌های ما نقش تعدیل‌کننده ی بالقوه مفید بلاستوسیستیس را نشان می‌دهد، که ممکن است به توضیح پاسخ‌های فردی به رژیم غذایی و تفاوت‌ها در سلامت گوارش بسته به حضور و سطح بلاستوسیستیس کمک کند.» همچنین، نتایج ما نشان می‌دهد که بلاستوسیستیس ممکن است یک انگل با اثرات مضر برای میزبان نباشد، بلکه یک عضو مطلوب برای میکروبیوم روده انسان باشد.

همانطور که تعداد فزاینده ای از مطالعات در حال بررسی اثرات تعدیل باکتری های روده برای رفع طیف وسیعی از بیماری ها هستند، مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا افزایش سطح بلاستوسیستیس نشان دهنده ی یک استراتژی مناسب برای پیشگیری از بیماری است، مورد نیاز است.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20240708/Gut-Blastocystis-linked-to-good-cardiovascular-health-and-lower-body-fat.aspx