11ژانویه 2022- استانداردهای مراقبت های پزشکی در دستورالعمل عمل بالینی دیابت برای سال 2022 توسط انجمن دیابت آمریکا به روز شده و به صورت ضمیمه در شماره ی ژانویه ی ژورنال "مراقبت از دیابت- Diabetes Care" منتشر شده است.

پرفسور Boris Draznin،از دانشگاه کلرادو دنور، و همکارانش در کمیته ی متخصصان، مروری سیستماتیک از مطالعات موجود انجام دادند و شواهد علمی را برای به‌روزرسانی استانداردهای مراقبت پزشکی در دیابت درجه‌بندی کردند.

به روز رسانی ها و اضافات در گزارش 2022 ، شامل راهنمایی در مورد درمان خط اول تعیین شده بر اساس بیماری های همراه و توصیه ای برای شروع غربالگری برای پیش دیابت و دیابت برای همه افراد در سن 35 سالگی است. تغییراتی در توصیه‌های دیابت بارداری اعمال شده است، از جمله اینکه چه زمانی و چه کسانی باید آزمایش شوند. علاوه بر این، توصیه‌هایی در مورد انتخاب فناوری، بر اساس ملاحظات فردی و نظر پزشکان، آموزش مداوم درباره ی استفاده از دستگاه ها، دسترسی مستمر به دستگاه‌ها با پوشش بیمه ها، پشتیبانی از استفاده ی دانش‌آموزان از دستگاه‌ها در مدارس، استفاده از پزشکی از راه دور، و شروع زودهنگام استفاده از فناوری، به‌روزرسانی شد.

پرفسور Robert Gabbay، مسئول ارشد علمی و پزشکی در انجمن دیابت آمریکا، در بیانیه ای گفت: شواهد پیشگیری و درمان دیابت و عوارض آن به طور مداوم در حال تغییر است و بسیار مهم است که ما تمام تلاش خود را برای آگاه نگه داشتن متخصصان پزشکی در مورد بهترین شیوه ها و پیشرفت های پزشکی در زمینه ی دیابت انجام دهیم.

در لینک زیر استانداردهای مراقبتهای پزشکی دیابت 2022 قابل دانلود است.

Standards of Medical Care in Diabetes 2022

منبع:

https://www.physiciansweekly.com/ada-updates-standards-of-medical-care-in-diabetes-for-2022