13 ژوئن 2022 - بر اساس تحقیقاتی که در نشست سالانه انجمن غدد درون ریز(ENDO 2022)، ارائه شد، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) باید از مصرف فروکتوز بالا اجتناب کرد.

فروکتوز یک قند طبیعی است که در میوه ها، آب میوه ها، برخی سبزیجات و عسل وجود دارد که می توانند بخشی از یک رژیم غذایی مغذی باشند. با این حال، فروکتوز همچنین یک جزء از شربت ذرت با فروکتوز بالا است که تولید کنندگان آن را از نشاسته ی ذرت تهیه می کنند و به غذاهای ناسالم مانند نوشابه و آب نبات اضافه می نمایند. غذاهای با فروکتوز بالا با اختلالات متابولیک مانند چاقی و دیابت که دو علت اصلی NAFLD هستند، مرتبط هستند.

حدود 24 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده به NAFLD مبتلا هستند، یک بیماری مزمن که در آن چربی اضافی در کبد تجمع می یابد. این تجمع چربی ناشی از مصرف زیاد الکل نیست. NAFLD می تواند به آسیب مزمن کبدی تبدیل شود و منجر به مرگ افراد گردد. رژیم غذایی و ورزش، استانداردهای مراقبتی از NAFLD هستند زیرا تاکنون هیچ دارویی برای درمان این بیماری تایید نشده است.

بیماری کبد چرب غیرالکلی، یک مشکل جدی است که در جوامع در حال افزایش است. اما یک تفاوت نژادی/قومی در شیوع NAFLD وجود دارد. مردم ، شربت ذرت با فروکتوز بالا را از طریق مصرف غذاها، نوشابه های گاز دار و سایر نوشیدنی ها دریافت می کنند. برخی از مطالعات نشان داده اند که مصرف شربت ذرت با فروکتوز بالا با ایجادNAFLD ، مرتبط است.

در این مطالعه، محققان داده‌های 3292 شرکت‌کننده را که در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه 2017-2018 ثبت‌نام کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که بیشترین درصد از افرادی که بیشترین فروکتوز را مصرف کرده‌اند، آمریکاییان مکزیکی تبار (48 درصد) و سیاهپوستان غیراسپانیایی (44 درصد) و سپس با درصد پایین تر سفیدپوستان غیر اسپانیایی تبار (33 درصد) هستند. بیشترین شیوعNAFLD ، در میان آمریکاییان مکزیکی تبار بود که بیشترین مقدار فروکتوز (70 درصد) را مصرف می کردند.

دکتر Friedman، رهبر این مطالعهگفت: ما دریافتیم که هنگام تنظیم برای عوامل جمعیتی و رفتاری (سیگار کشیدن، مصرف متوسط ​​الکل، کیفیت رژیم غذایی و فعالیت بدنی)، مصرف بالای فروکتوز با شانس بالاتری برایNAFLD  در میان کل جمعیت و آمریکاییان مکزیکی تبار، مرتبط است.

زمانی که محققان نتایج را برای ترکیب بدنی و متغیرهای آزمایشگاهی تنظیم کردند، مدل مناسب‌تری پدیدار شد، جایی که آنها دریافتند مصرف بالای فروکتوز با شانس بالاتر NAFLD در کل جمعیت، آمریکاییان مکزیکی تبار و سفیدپوستان مرتبط است.

دکتر فریدمن گفت: مصرف بالای فروکتوز توسط آمریکاییان مکزیکی تبار، تا حدی به توضیح نابرابری در ابتلای این جمعیت بهNAFLD ، کمک می کند.

فریدمن و همکارانش توصیه کردند که ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، بیماران را به مصرف کمتر غذاها و نوشیدنی‌های حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا تشویق کنند تا بتوانند از ایجاد NAFLD جلوگیری کنند.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20220613/Study-Avoiding-high-fructose-consumption-can-help-prevent-the-development-of-NAFLD.aspx