آیا تغییر زمان خوردن غذا می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد؟

15 ژانویه 2021- در یک مطالعه ی جدید ابتکاری با هدایت دکتر دنیس رابرتسون، پروفسور جاناتان جانستون و شانتل لینچ محقق تحصیلات تکمیلی از دانشگاه Surrey، قرار است تاثیر تغییر زمان غذا خوردن به اوایل یا اواخر روز بر کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 ، بررسی شود.

محققان همچنین برای اولین بار، از طریق مجموعه ای از مصاحبه ها با شرکت کنندگان، دوستان و خانواده ی شرکت کنندگان، تأثیر چنین تغییراتی را بر زندگی این افراد در خانه، تعهدات شغلی / اجتماعی و همچنین بر تغییر زمان وعده های غذایی و عادات غذایی کسانی که با این افراد زندگی می کنند، بررسی خواهند کرد.

در طی یک مطالعه 10 هفته ای منحصر به فرد ، 51 شرکت کننده در سنین 18 تا 65 سال که در معرض خطر زیاد / متوسط ​​/ کم برای ابتلا به دیابت نوع 2 هستند، به سه گروه تقسیم می شوند. گروه اول، گروه کنترل است که از آنها خواسته می شود که تغییری در عادات غذایی خود ایجاد نکنند. گروه دوم ملزم به محدود کردن زمان غذا خوردن در طول روز به ساعت 7 صبح تا 3 بعدازظهر خواهند بود و گروه سوم زمان غذا خوردن غذای خود را به 12 ظهر تا 8 شب محدود می کنند.

شرکت کنندگان به طور منظم در واحد تحقیقات بالینی دانشگاه Surrey، برای کنترل فشار خون، دور کمر و دور باسن و تهیه نمونه خون و ادرار حضور خواهند یافت. یک متخصص تغذیه همچنین از تجهیزات ویژه ی ردیابی چشم برای تجزیه و تحلیل سیگنالهای جهت نگاه چشم شرکت کنندگان برای شناسایی و نظارت بر هر گونه تغییر در تنظیمات غذایی در طول دوره مداخله استفاده خواهد کرد. تحقیقات قبلی نشان داده است که جهت خیره شدن چشم نشانه ای قوی از توجه و رفتارهای ترجیحی است.

محققان نتایج جمع آوری شده از این بررسی ها را با جزئیات مطالعه می کنند تا تعیین کنند که آیا تغییر زمان مصرف وعده های غذایی به اوایل یا اواخر روز می تواند عوامل خطر مرتبط با دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

دانشمند ارشد این مطالعه، دکتر دنیس رابرتسون، گفت: دیابت نوع 2 یک مشکل رو به رشد در جهان است که می تواند احتمال بروز مشکلات جدی در چشم، قلب و سیستم عصبی را افزایش دهد.ابتکارات بهداشت عمومی اغلب با تمرکز بر پیشگیری انجام می شود، اما موفقیت محدودی داشته است. ما باید روش های مختلفی را در پیشگیری از این بیماری اتخاذ کنیم. یک راه حل ساده برای این امر می تواند تغییر زمان خوردن وعده های غذایی بمنظور کاهش عوامل خطر مرتبط با پیشرفت دیابت نوع 2 باشد.

شانتل لینچ، دانشجویتحصیلات تکمیلیو متخصص تغذیه اظهار داشت: درمان دیابت نوع 2 و عوارض ناشی از آن، فشار زیادی را برسیستم بهداشتیوارد می کند. برای کاهش چنین فشارهایی باید بیشتر تمرکز بر پیشگیری و مقابله با مواردی باشد که اغلب گزینه های سبک زندگی هستند که منجر به توسعه این بیماری می شوند.

مزایای احتمالی تغییر زمان وعده های غذایی، مانند کاهش وزن، در تحقیقات مربوط به تغذیه به طور فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، هنوز بسیاری از سوالات بی پاسخ مانده است و ما امیدواریم که به تحقیقات در این زمینه ادامه دهیم تا در حالیکه تاثیرات تغذیه با محدودیت زمانی را بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های طولانی مدتی مانند دیابت نوع 2 ، بررسی می کنیم، امکان پذیر بودن پیروی از این رژیم غذایی را در زندگی واقعی ارزیابی کنیم.

پرفسور جانستون، استاد کرونوبیولوژی و فیزیولوژی تلفیقی از دانشگاه Surrey، گفت: تغییر زمان وعده های غذایی، دریافت انرژی ما را به تعداد مشخصی از ساعت در روز محدود می کند که منجر به طولانی شدن مدت نخوردن غذا در طول روز می شود، زیرا معمولاً نخوردن غذا یا روزه داری تنها در طول شب اتفاق می افتد. این مطالعه به ما کمک می کند که بفهمیم چه ساعتی از روز برای خوردن غذا بهینه است و احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. ما همچنین برای اولین بار در مورد تأثیر تغذیه با محدودیت زمانی بر کار، زندگی اجتماعی و خانگی افراد تحقیق خواهیم کرد تا موانعی را که مردم در سازگاری با زمان غذای جدید با آن روبرو هستند، و ممکن است بر توانایی آنها برای پایبندی به برنامه تأثیر بگذارد، درک کنیم.

منبع:

Lynch, S., et al. (2020) Early versus late time-restricted feeding in adults at increased risk of developing type 2 diabetes: Is there an optimal time to eat for metabolic health?. Nutrition Bulletin. doi.org/10.1111/nbu.12479.

https://www.news-medical.net/news/20210115/Study-to-examine-if-changing-mealtimes-could-reduce-the-risk-of-Type-2-diabetes.aspx