موادلازم:

 یک فنجان  آرد

 یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین

 یک چهارم فنجان کره

 دوسوم فنجان شکر دانه ای

 یک سوم فنجان پودر کاکائوی تلخ

 یک چهارم فنجان شکرقهوه ای بسته بندی

 یک چهارم  فنجان دوغ یا شیر ترش

 یک قاشق  چایخوری  وانیل

 اسپری روغن

 یک قاشق غذاخوری خاکه قند

 طرز تهیه:

·        دریک کاسه ی کوچک آرد و جوش شیرین را مخلوط کرده کنار بگذارید. دریک قابلمه ی متوسط  کره را ذوب کنید سپس از روی حرارت بردارید و شکر دانه ای، پودر کاکائو و شکر قهوه ای را در آن  ریخته، هم بزنید تا مخلوط  شود. پس از آن  دوغ و وانیل را اضافه  کنید سپس این مواد را به مخلوط آرد و جوش شیرین بیافزایید و باهم بخوبی مخلوط نمایید. روی آنرا  بپوشانید  و به مدت  یک ساعت خمیر را در یخچال قرار دهید (تا خمیر سفت شود).

·        یک کاغذ پخت شیرینی را با اسپری روغن اندکی چرب کنید و از خمیر به اندازه ی  یک قاشق  چایخوری  سر پر برداشته  و بروی  کاغذ به فاصله  قرار دهید.

·         سینی شیرینی را در آون  350 درجه ی فارنهایت (175 درجه ی سلسیوس) قرار دهید  و 8 تا ده دقیقه آنرا بپزید. سپس سینی  را از فر در آورده  و اجازه دهید  بیسکویت ها بروی کاغذ بمدت یک دقیقه  سرد شوند سپس انها را بروی سینی مشبک منتقل کنید تا کاملاً سرد شوند، حال مقداری  خاکه قند بروی آنها بپاشید.

·        توجه کنید برای تهیه ی یک چهارم فنجان شیر ترش ، سه چهارم قاشق چایخوری آبلیمو یا  سرکه را در یک فنجان اندازه گیری  بریزید و سپس آنقدر شیر به آن اضافه کنید تا در نهایت  یک چهارم فنجان شیر حاصل شود. اجازه دهید  5 دقیقه  این مخلوط بماند سپس استفاده کنید.

اطلاعات تغذیه ای:

از این مواد  24 واحد سروینگ یا 24 عدد بیسکویت  حاصل می شود.

درهر عدد بیسکویت یا هر واحد  سروینگ: کالری: 79، کربوهیدرات: 12 گرم، چربی اشباع: 1 گرم، پروتئین  1 گرم، سدیم: 38 میلی گرم، کلسترول: 6 میلی گرم

منبع: www.diabeticconnect.com