بیسکویت شکلاتی شکسته

 موادلازم

یک و نیم فنجان آرد گندم

سه چهارم فنجان کاکائو شیرین نشده

 یک ونیم قاشق چایخوری بکینگ پودر

یک چهارم قاشق چایخوری نمک

نصف فنجان روغن گیاهی با طعم کره

یک فنجان شکر قهوه ای تیره

 2 عدد تخم مرغ بزرگ

2 قاشق چایخوری عصاره ی وانیل

3 قاشق غذاخوری خاکه قند

طرزتهیه

آون را بروی دمای 350 درجه ی فارنهایت یا 175 درجه ی سلسیوس تنظیم کنید. یک کاغذ مخصوص پخت شیرینی را در سینی آون پهن کنید. آرد، کاکائو، بکینگ پودر و نمک را در یک کاسه ی  متوسط با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

شکرقهوه ای را با روغن دریک کاسه ی بزرگ با هم مخلوط کرده و با همزن برقی بروی سرعت متوسط بزنید تا حبابدار شود سپس تخم مرغها را به آن اضافه کنید هر بار یکی را اضافه  کرده و باهمزن مخلوط  کنید درانتها وانیل را بیافزایید.

مخلوط آرد را به مایع  بالا اضافه کرده و با سرعت  کم آنرا هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند از خمیر توپ های کوچکی به اندازه ی 2 قاشق چایخوری سرصاف برداشته و گرد کنید و درون خاکه قندها بغلتانید سپس اضافه ی خاکه قند را بتکانید و این توپ های کوچک را به فاصله ی 2.5سانت از یکدیگر بروی کاغذ درسینی آون قرار داده و به مدت 8 تا ده دقیقه درآون بپزید. زمانیکه  ته شیرینی ها کمی قهوه ای شد و رویه ی آن ترک خورد  آنها را بیرون بیاورید. قبل از برداشتن بیسکویت ها از روی کاغذ اجازه دهید بمدت چند دقیقه سرد شوند سپس آنها را از کاغذ جدا کرده و بروی سینی مشبک فلزی قرار دهید تا کاملاً خنک شوند.  برای نگهداری این بیسکویت ها می توانید از یک ظرف درب دار استفاده کنید. این بیسکویتها در دمای اتاق تا 3 روز قابل نگهداری هستند.

 اطلاعات تغذیه ای:

 26 واحد سروینگ ازاین مواد تهیه می شود هر واحد سروینگ 2 عدد بیسکویت است .

در هر واحد سروینگ:

کالری: 100 ، چربی کل :4 گرم (چربی اشباع یک گرم)، کلسترول : 16 میلی گرم، سدیم :81 گرم، کربوهیدرات: 16 گرم (1 گرم فیبر تغذیه ای و 9 گرم شکر)، پروتئین :2 گرم،

جایگزین تغذیه ای:

معادل یک واحد کربوهیدرات و نصف واحد چربی.

منبع:

tracker.diabetes.org