کوکی زنجبیلی با زغال اخته و شکلات سفید

 مواد لازم:

 یک فنجان آرد گندم

 یک چهارم فنجان آرد جوانه ی گندم

نصف قاشق چایخوری جوش شیرین

نصف قاشق چایخوری نمک

یک چهارم قاشق چایخوری پودر زنجبیل

یک عدد تخم بزرگ

سه چهارم فنجان شکر  قهوه ای

یک سوم فنجان روغن کانولا

یک قاشق چایخوری عصاره ی وانیل

نصف فنجان جو (جو پرک خشک)

2 اونس شکلات سفید خرد شده (56 گرم)

یک سوم فنجان زغال اخته (خشک)

یک چهارم فنجان زنجبیل رنده شده ی تازه

طرز تهیه:

فر را از قبل در دمای 375 درجه ی فارنهایت یا 190 درجه ی سیلسیوس گرم کنید و دو سینی را  در طبقه ی سوم آون قرار دهید تا گرم شوند (یا یکی را در طبقه ی سوم از پایین ودیگری را در بالاترین طبقه قرار دهید).

 آرد گندم، آرد جوانه ی گندم، جوش شیرین، نمک و پودر زنجبیل را در ظرفی با هم مخلوط کنید. تخم مرغ را زده و شکر قهوه ای ، روغن و وانیل را به آن بیافزایید، مواد خشک را به مواد تر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد کاملاً با هم مخلوط شوند. سپس قطعات مشکلات، جو پرک، زغال اخته و زنجبیل رنده شده را با سایر مواد مخلوط کنید. یک ورقه ی مخصوص پخت را در سینی فر قرار دهید و از مایع تهیه شده یک قاشق سرپر با فاصله ی 3 سانت از هم بروی  سینی بریزید.

سینی  را در فر به مدت 8 تا 10 دقیقه قرار دهید تا کوکی ها پف کرده و لبه های آن طلایی شود. چنانچه از دو سینی استفاده  کرده اید در میانه ی  زمان پخت جای سینی  بالایی و پایینی را با هم عوض کنید سپس شیرینی ها را با سینی از فر خارج کرده و اجازه دهید 2 دقیقه سرد شوند. سپس بروی سینی مشبک فلزی قرار دهید تا کاملاً سرد شده و سرو کنید.

 اطلاعات تغذیه ای

24 واحد سروینگ

در هر واحد سروینگ (یک کوکی) :

 کالری:115، چربی اشباع : 1گرم، سدیم : 84 میلی گرم، فیبر تغذیه ای: 1 گرم، چربی کل:4 گرم، کربوهیدرات: 17 گرم، کلسترول: 9 میلی گرم، پروتئین : 2 گرم

منبع:everydayhealth.com