رژیم های کتو زنان باردار و بیماران کلیوی را در معرض خطر عوارض جانبی نامطلوب قرار می دهد

3 اوت 2021- جامع ترین آنالیز از مطالعات انجام شده بر روی رژیم های کتوژنیک (کتو)، نشان داد که رژیم های کتو، زنان باردار و بیماران کلیوی را در معرض خطر عوارض جانبی نامطلوبی قرار می دهد. این بازنگری، با عنوان "رژیم های کتوژنیک و بیماری های مزمن: سنجش فواید در برابر خطرات"، که در مجله ی Frontiers in Nutrition منتشر گردید، همچنین نشان داد که برای اکثر مردم، خطرات احتمالی طولانی مدت رژیم کتو، از جمله بیماری های قلبی، سرطان، دیابت و بیماری آلزایمر، از مزایای احتمالی آن بیشتر است.

کارشناس تغذیه Lee Crosby، نویسنده ی ارشد این مقاله و مدیر برنامه ی آموزش تغذیه در کمیته ی پزشکی مسئولانه، گفت: رژیم کتو معمول، فاجعه ای است که باعث بیماری می شود. مصرف زیاد گوشت قرمز، گوشتهای فرآوری شده و چربی اشباع و محدود کردن مصرف سبزیجات غنی از کربوهیدرات، میوه ها، حبوبات و غلات سبوس دار دستورالعملی برای به خطر افتادن سلامتی است.

پنج یافته ی اصلی این مقاله ی مروری عبارتند از:

1.     رژیم های کتو ممکن است برای زنان باردار یا زنانی که ممکن است باردار شوند؛ ناایمن باشد. رژیم های کم کربوهیدرات با افزایش خطر نقایص لوله عصبی در نوزاد، حتی زمانی که زنان از اسید فولیک استفاده می کنند، ارتباط دارد.

2.     رژیم های کتو با پروتئین بالا می تواند نارسایی کلیه را در افرادی که بیماری کلیوی دارند، تسریع کنند.

3.     رژیم های کتو سطح "کلسترول بد" را برای بسیاری از بیماران افزایش می دهد.

4.     رژیم های کتوژنیکی که به عنوان یک اکسیر برای درمان چاقی معرفی می شوند، اما به احتمال زیاد در دراز مدت بی خطر نیستند.

5.     محدود کردن کربوهیدراتها در رژیم غذایی، افراد را به سمت غذاهای سرطان زا سوق می دهد. در حقیقت، غذاهای معمول در رژیم کتو با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان، دیابت و آلزایمر ارتباط دارند؛ درست همان بیماری هایی که گفته می شود این رژیم برای مقابله با آنها مفید است.

اصطلاح "رژیم کتوژنیک" به طور کلی به رژیمی اطلاق می شود که دارای کربوهیدرات بسیار کم، پروتئین متوسط ​​و چربی زیاد است. این ترکیب از سوخت ها باعث ایجاد کتوز یا تولید اجسام کتونی در بدن می شود که به عنوان منبع انرژی جایگزین برای سلول های عصبی و سایر سلول ها که نمی توانند مستقیماً اسیدهای چرب را متابولیزه کنند، عمل می کند.

رژیم های کتو برای کاهش وزن و به ندرت به دلایل دیگر سلامتی- اختلالات تشنجی، چاقی و مدیریت وزن، دیابت نوع 1 و 2 ، بیماری کبد چرب، سرطان، بیماری آلزایمر، بیماری قلبی، سلامت کلیه و قبل از بارداری و در بارداری- توصیه می شوند که همه ی این موارد در این مرور سیستماتیک مورد بررسی قرار گرفت. همچنین به بررسی اثرات بلند مدت بالقوه ی این رژیم ها بر سلامتی پرداخت.

کروزبی، توضیح داد: علاوه بر خطرات قابل توجه این رژیم برای بیماران کلیوی و زنان باردار، رژیم های کتو برای سایر افراد نیز خطرناک است، زیرا این رژیم ها می توانند سطح کلسترول LDL را افزایش دهند و ممکن است خطر کلی بیماریهای مزمن را افزایش دهند. در حالی که کتو می تواند وزن بدن را در کوتاه مدت کاهش دهد، این روش موثرتر از سایر رژیم های کاهش وزن نیست.

محققان دریافتند که تنها استفاده موثر از این روش رژیم غذایی کاهش فرکانس تشنج در برخی از افراد مبتلا به صرع مقاوم به دارو است.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20210803/Analysis-Keto-diets-place-pregnant-women-and-kidney-disease-patients-at-risk-of-adverse-health-effects.aspx