کیک هویج

مواد لازم:

یک چهارم فنجان کره سیب (طرز تهیه درج شده است)

یک چهارم فنجان روغن مایع گیاهی

یک عدد تخم مرغ بزرگ

 2 قاشق  چایخوری وانیل

یک فنجان و یک چهارم آرد گندم

سه چهارم فنجان جایگزین شکر

یک قاشق چایخوری پودر دارچین

یک چهارم قاشق چایخوری نمک

یک فنجان هویج رنده شده

یک چهارم فنجان کشمش بی دانه

یک چهارم فنجان آناناس خرد شده (توجه کنید بخوبی آب آن  گرفته شود)

طرز تهیه:

طرز تهیه کره ی سیب

 10 تا 18سیب قاچ شده ی هسته گرفته را با 2 فنجان آب بپزید پس از گذشت 5 تا 8 ساعت از زمان پخت پوست سیب ها را جدا کنید، مقداری پودر دارچین و پودر میخک همراه با یک فنجان چایگزین شکر(که مخصوص پخت باشد) به آن افزوده ومجدداً به مدت 6 ساعت به پخت آن ادامه دهید تا کاملاً غلیظ و قهوه ای شود. کره ی سیب آماده نیز در فروشگاهها موجود است اما حاوی شکر می باشد.

طرز تهیه ی کیک هویج:

کره ی سیب، روغن، تخم مرغ و وانیل را در یک ظرف ریخته و بوسیله ی همزن برقی با سرعت متوسط بزنید  تا کاملاً مخلوط شوند. آرد، جایگزین شکر، جوش شیرین، دارچین ونمک را با هم مخلوط کنید  و به مخلوط  کره سیب، روغن و تخم مرغ اضافه کنید و بخوبی هم بزنید. حال هویج ، کشمش و آناناس را اضافه کنید ومایع کیک را در یک قالب 8 اینچی (20 سانتی متری) نچسب که با روغن اسپری شده است ریخته و در فری که از قبل در دمای 350 درجه ی فارنهایت (175 درجه ی سلسیوس) گرم شده است به مدت 30 تال 35 دقیقه بپزید. برای اطمینان  از پخت کیک پس از اتمام این زمان  یک خلال دندان وارد آن کنید اگر از مایع کیک چیزی به خلال دندان نچسبید، می توانید کیک را از فر خارج کرده و بروی سینی مشبک فلزی سرد کنید.  این مقدار کیک برابر با 12 وعده ی سروینگ است.

اطلاعات تغذیه ای

 12 واحد سروینگ - هر واحد معادل یک دوازدهم این کیک است.

برای هر واحد سروینگ:  کالری 147، چربی کل 5 گرم، چربی اشباع 1 گرم، کلسترول 18 میلی گرم، سدیم 167 میلی گرم، کربوهیدرات کل 23 گرم، فیبر تغذیه ای 1 گرم، شکر 10 گرم، پروتئین 2 گرم

منبع: diabeticconnect.com