کیک پنیر بدون شکر

 کیک پنیر یکی از بهترین  گزینه ها برای دسر است اگر بدنبال نوع کم کربوهیدرات آن هستید از این دستورالعمل استفاده  کنید که تنها  8 گرم کربوهیدرات دارد.

 موادلازم:

اسپری روغن هسته ی انگور

4 عدد تخم مرغ (سفیده از زرده  جدا شود)

 2 عدد سفیده ی تخم مرغ

نصف فنجان شکر دانه ای اسپلاندا

 یک قاشق چایخوری آب لیموی تازه

مقدار کمی نمک

 3 فنجان پنیر خامه ای کم چرب یا پنیر ریکوتا

 نصف قاشق چایخوری رنده ی پوست لیمو(اختیاری)

مواد رویه ی کیک پنیر

 یک سوم  فنجان خامه ی ترش

2 قاشق غذاخوری شکر دانه ای اسپلاندا

2 قاشق چایخوری عصاره ی وانیل

طرز تهیه:

·        آون را از قبل در400 درجه ی فارنهایت (حدود 200 درجه ی سانتی گراد) گرم کنید. درته یک  قالب کمربنددار 9 اینچی (22 سانتی) یک کاغذ روغنی یا  کاغذی که با مقداری کره چرب شده است، قرار دهید و مقداری  روغن دانه ی انگور روی آن اسپری کنید.

·        زرده ها را از سفید جدا کنید و سفیده ها را با نمک آنقدر بزنید (همزن برقی) تا کاملاً سفت شود.

·        شکر اسپلاندای مخصوص پخت و پز را با زرده های تخم مرغ بزنید تا غلیظ شود، سپس آبلیمو را اضافه کنید و با سرعت متوسط همزن پنیر خامه ای را بتدریج اضافه کنید تا مخلوط شده و پف کند.

·        مقدار کمی از سفیدهای زده شده را به مواد مرحله قبل اضافه  کنید و اگر مایلید رنده ی پوست  لیمو را در این مرحله به موادتان اضافه  کنید و بخوبی  مخلوط کنید حال به آرامی  بقیه ی مخلوط پنیر خامه ای را به باقیمانده ی سفیده های زده شده، بیافزایید سپس این مخلوط را درقالب بریزید وبا تکان  اندکی  آنرا  صاف کنید.

·         این مخلوط را به مدت  ده دقیقه  در دمای 400 درجه ی فارنهایت قرار دهید سپس دما  را به 300 درجه  فارنهایت یا  º150 سانتی گراد  کاهش دهید و برای  40 دقیقه ی دیگر بپزید. هنگامیکه  سطح رویی این کیک  سفت شد آون را خاموش کنید اما در آن را باز نکنید واجازه  دهید یک ساعت قالب در آون  باقی بماند تا سرد شود سپس آنرا از آون خارج کنید و  بروی  سینی مشبک  فلزی قرار دهید  تا کاملا سرد شود.

·        مواد رویه را با هم مخلوط کنید و روی سطح  چیز کیک  پخش کنید.

اطلاعات تغذیه ای

 12 واحد  سروینگ  یا برش از این مواد تهیه می شود.

درهر واحد یا هر برش:

 کالری:  165.2، کربوهیدرات کل: 7.7گرم ، فیبر تغذیه ای : 2 گرم، چربی کل: 12.6 گرم، چربی اشباع: 7.2 گرم، چربی غیراشباع: 5.4گرم، پتاسیم : 32.9میلی گرم، پروتئین : 8.8گرم ، سدیم : 43.5میلی گرم

منبع: www. diabeticconnect.com