پای لقمه ای همراه با کرم وانیلی

مواد لازم برای تهیه کرم:

2 عدد زرده ی تخم مرغ

یک سوم فنجان شکر

3 قاشق غذاخوری نشاسته ی ذرت

1و یک سوم فنجان شیر

2 قاشق غذاخوری کره

1 قاشق چایخوری وانیل

یک فنجان شکلات 70 درصد تلخ

نصف فنجان خامه زده شده

مواد لازم برای تهیه ی کیک فنجانی پرتقالی

یک و یک چهارم فنجان آرد

2قاشق چایخوری بیکن پودر

یک سوم فنجان کره

سه چهارم فنجان آب پرتقال

یک فنجان شکر Blend (شکر اسپلندا برای افراد دیابتی)

یک عدد تخم مرغ

 یک قاشق غذاخوری پوست پرتقال رنده شده

برای تهیه ی کرم وانیلی ، در یک ظرف کوچک زرده های تخم مرغ را اندکی بهم می زنیم و کنار می گذاریم . در یک ماهیتابه شکر با نشاسته ی ذرت را با هم مخلوط می کنیم و شیر را به آن می افزایم و به روی حرارت ملایم هم می زنیم تا غلیظ و حبابدار شود، بعد از حبابدار شدن 2 دقیقه بیشتر روی اجاق قرار می دهیم و هم می زنیم. سپس بتدریج یک فنجان از این مخلوط گرم را وارد زرده های تخم مرغ می کنیم و مرتباً هم می زنیم . سپس تمام مواد را به ماهیتابه بر می گردانیم و مجدداً روی حرارت گذاشته و هم می زنیم تا حبابدار شود و 2 دقیقه ی دیگر حرارت می دهیم . سپس از روی حرارت برداشته و کره را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا اینکه کره ذوب شود. سپس وانیل را اضافه می کنیم روی ظرف را با پلاستیک سلوفان می پوشانیم و به مدت حداقل 2 تا 24 ساعت در یخچال قرار می دهیم تا به عمل آید.

روش تهیه ی کیک فنجانی

 

مواد خشک را با هم مخلوط می کنیم . کره ، تخم مرغ و آب پرتقال را با هم مخلوط کنید تا حالت کرمی به خود بگیرد. سپس به مواد خشک بیافزایید. سپس پوست رنده شده ی پرتقال را به آن اضافه کنید و درون قالب های کیک فنجانی ریخته و در دمای 325 درجه ی فارنهایت به مدت 20 دقیقه بپزید.

کیک را با یک چاقوی تیز بطور افقی از ناحیه ی میانی می بریم و به اندازه ی یک قاشق سر پر از کرم وانیلی وسط کیک قرار می دهیم وقسمت بالایی کیک را بروی کرم قرار می دهیم . کیک هایی را که به این ترتیب آماده کرده ایم بروی یک پایه ی مشبک فلزی روی یک کاغذ روغنی قرار می دهیم .

برای تهیه ی پوشش شکلاتی قطعات شکلات و خامه ی زده شده را در ظرف مخصوص مایکروویو قرار می دهیم و با قدرت 100 درصد (زیاد ) به مدت 1 تا 2 دقیقه می پزیم تا اینکه یک مایع یکدست بدست آید.

سپس از این شکلات بروی کیک های فنجانی می ریزیم و اجازه می دهیم تا شکلات اندکی ببندد سپس برای حداقل یک ساعت در یخچال قرار می دهیم و سپس سرو می کنیم.