کیک – شکلاتی مرمری

مواد لازم:

5/2 فنجان آرد مخصوص شیرینی پزی(چهار صفر)

یک و نیم قاشق چایخوری بیکینگ پودر

نصف قاشق چایخوری جوش شیرین

یک چهارم قاشق چایخوری نمک

یک و یک چهارم فنجان شیر ترش بدون چربی*

یک و یک چهارم فنجان شکر گرانوله یا جایگزین شکر (blend) یا معادل آن شکر معمولی

نصف فنجان روغن کانولا یا روغن پخت پز

2 عدد تخم مرغ

2 قاشق چایخوری وانیل

یک سوم فنجان پودر کاکائو شیرین شده

2 قاشق غذاخوری پودر قهوه ی اسپرسو

قهوه ی Drizzle*

2 قاشق غذاخوری پودر شکر یا پودر کاکائو شیرین نشده

روش تهیه:

فر را در 350 درجه فارنهایت یا 180درجه ی سلیسیوس گرم کرده ویک ظرف مخصوص کیک که وسط آن پر باشد را انتخاب می کنیم (با قطر 10 اینج یا 25 سانتی متر) و آن را کمی چرب کرده و اندکی آرد درآن می پاشیم  و کنار می گذاریم . نصف فنجان از آرد را کنار گذاشته و درون یک ظرف بزرگ 2 فنجان باقیمانده ی آرد را با بکینگ پودر، سودا( جوش شیرین ) و نمک مخلوط می کنیم . در یک ظرف دیگر شیر و شکر گرانوله و روغن و تخم مرغ و وانیل را با هم مخلوط می کنیم و سپس مواد مذکور را به مخلوط آرد اضافه کرده و آنرا با همزن برقی می زنیم تا با هم مخلوط شوند . در یک ظرف دیگر پودر کاکائو و پودر اسپرسو را با هم مخلوط می کنیم و حدود ا و 4 /3 فنجان از موادی را که با همزن زده ایم به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملاً یک دست شود. سپس نصف فنجان آرد را به مابقی مخلوط آرد و شیر باقیمانده (با قهوه و کاکائو مخلوط نشده است) اضافه می کنیم و با هم زن می زنیم.

سپس ابتدا مقداری از مایع بدون کاکائو را در ظرف می ریزیم و صاف می کنیم سپس مقداری مایع همراه با کاکائو و پودر اسپرسورا اضافه کرده و با قاشق سطح آن را صاف میکنیم. همین کار را تکرار می کنیم تا همه ی مواد تماماً در ظرف کیک ریخته شود. ظرف را در طبقه ی وسط فر به مدت 30 تا 35 دقیقه می پزیم. سپس به مدت 15 دقیقه خارج از فر قرار می دهیم تا سرد شود و از ظرف خارج کرده و بر روی یک کاغذ روغنی قرار می دهیم سپس به آهستگی پودر کاکائو همراه با پودر قند (به دلخواه) بر روی کیک می پاشیم و بعد از اینکه کیک کاملاً سرد شد به 16قسمت برش می دهیم .

·        برای تهیه ی coffee Drizzle : در یک ظرف کوچک نصف فنجان آب جوش را با 1 قاشق غذاخوری شکر یا جایگزین شکر و 2 قاشق غذاخوری پودر قهوه ی اسپرسو یا قهوه ی معمولی مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا شکر و پودر با هم مخلوط شود.

·        برای تهیه ی شیر ترش: 4 قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه در یک ظرف شیشه ای می ریزیم و آن قدر شیر بدون چربی به آن اضافه می کنیم که حجم کل آن به یک و یک چهارم فنجان برسد.

·        توجه شما می توانید به جای شکر از sugar blens کارخانه ی slpenda یا sugar lite کارخانه ®equal که برای پخت و پز مناسب هستند استفاده کنید.

·        در هر وعده سروینگ (زمانی که با جایگزین های شکر تهیه می شود): 177 کالری ، 24 گرم کربوهیدرات

اطلاعات تغذیه ای

·        سروینگ: 16 برش

·        کالری: 206

·        چربی کل :7 گرم

·        چربی اشباع:1 گرم

·        کلسترول: 1 میلی گرم

·        سدیم : 134 میلی گرم

·        کربوهیدارت: 32 گرم

·        پروتئین : 3 گرم