یک ژن تکامل یافته می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد

5 ژوئن 2019- محققان می گویند تغییرات در پخت و پز و کشاورزی در طی سال ها، باعث ایجاد یک نوع واریته ی ژنی رایج شده است که می تواند به جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

گروهی از محققان دانشگاه کالج لندن (UCL) و کالج امپریال لندن می گویند: این ژن خاص در طول زمان تکامل یافته است و می تواند سطح گلوکز خون را پایین نگه دارد.

با این حال، مطالعه آنها همچنین شواهدی را مبنی بر این که برخی افراد هنوز دارای ژنهای قدیمی تر هستند، ارائه داده است. داشتن ژن قدیمی به این معنا است که احتمال تشخیص دیابت نوع 2 برای این افراد بیشتر است.

این یافته ها نشان می دهد که با گسترش رژیم های غربی حاوی کربوهیدرات و قند بالا در سال های اخیر ، تکامل انسان به این شکل تغییر کرده است.به عنوان یک نتیجه، بدن برخی افراد بنحو موثرتری می تواند سطوح قند خون بالاتر را کنترل کند.

دانشمندان لندنی در حال بررسی چگونگی انتقال گلوکز به عضلات و بافت چربی و روند واکنش انسولین پس از خوردن غذا هستند. در فواصل بین غذا خوردن، انتقال دهنده های گلوکز در داخل سلولهای عضلات و سلولهای چربی نگهداری می شوند، بدین ترتیب آنها نمی توانند گلوکز را از خون خارج کنند و همین موضوع منجر به افزایش قند خون شود.

حرکت حاملین گلوکز توسط پروتئینی به نام CHC22 کنترل می شود که به نوبه خود توسط یک ژن کنترل می گردد. اما نسخه ی تکامل یافته ی این ژن یک نوع متفاوت از این پروتئین را می سازد.

تقریبا نیمی از 2،504 فرد شرکت کننده در این مطالعه، نوعی از پروتئین CHC22 را داشتند که توسط ژنجهش یافتهتولید شده بود که با پیشرفت پخت و پز و کشاورزی در تعداد افراد بیشتری مشاهده می شود.

تیم تحقیقاتی دریافتند که این پروتئین جدید در نگه داشتن حاملین قند در داخل سلولهای عضله و چربی بین وعده های غذایی، نسبت به پروتئین قدیمی کمتر موثر عمل می کند. این بدان معنی است که حمل کننده های گلوکز، در فواصل بین وعده های غذایی، در انتقال گلوکز از خون به بافت عضله و چربی بهتر کار می کنند، در نتیجه سطح قند خون کاهش می یابد.

دکتر Matteeo Fumagalli، نویسنده ی نخست این مقاله، که این مطالعه را در UCL قبل از رفتن به امپریال کالج آغاز نمود، گفت: نسخه قدیمی این ژن احتمالا به اجداد ما کمک می کرده است تا سطح قند خون خود را در دوره های ناشتا(زمانی که غذا در دسترس نبود) ثابت نگه دارند. در زمان زندگی آنها دسترسی به کربوهیدرات ها به آسانی امروز نبود، و این به آنها کمک کرد تا مغزهای بزرگ خود را تکامل دهند.

پروفسورمارک توماس از UCL افزود: تجزیه و تحلیل های ما یک مثال دیگر از شواهدی را ارائه داد که تایید می کند چگونه تغییرات ماقبل تاریخ در عادات غذایی منجر به تکامل انسان شده است.درک اینکه چگونه ما با این تغییرات انطباق یافته ایم نه تنها اطلاعات ما را از علل حیات و مرگ مردم در گذشته، افزایش می دهد، بلکه به ما در درک بهتر ارتباط بین رژیم غذایی، سلامت و بیماری در دنیای امروز کمک می کنند .نتایج این تحقیق در مجله eLife منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2019/jun/evolving-gene-could-reduce-type-2-diabetes-risk-95203261.html