یک مطالعه‌ی جدید، توهمات مربوط به تخم‌مرغ، سلامت قلب و دیابت نوع 2 را از بین برد

5 اکتبر 2017- یک تحقیق جدید ارتباط بین مصرف زیاد تخم مرغ با عدم تعادل کلسترول، افزایش  خطر حوادث مرتبط با بیماریهای قلبی عروقی (CVD) یا دیابت نوع 2 را رد نمود.

از دهه‌ی70 میلادی به دلیل تمرکز یک طرفه بر اثرات کلسترول در CVD، دستورالعمل‌های تغذیه‌ای مصرف تخم مرغ را بین 2 تا 4 عدد در هفته و به میزان کمتر برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 یا سابقه‌ی CVD محدود کردند. با این حال، هم اکنون تحقیقات در حال رشد در این زمینه نشان داده است که کلسترول تغذیه‌ای دلیلی برای نگرانی نمی‌باشد زیرا ارتباطی بین کلسترول موجود درغذا و کلسترول خون یا CVD وجود ندارد.

بسیاری از مطالعات قبلی درباره‌ی فرضیه‌ی رژیم غذایی- قلب و کلسترول همچنین شامل متاآنالیز مطالعاتی بودند که ارتباط بین مصرف تخم ‌مرغ و بروز دیابت نوع 2 را بررسی می‌کردند.

در این مطالعات مشخص شده بود که مصرف 7 تخم‌مرغ یا بیشتر در هفته با شیوع بیشتر دیابت نوع 2 مرتبط است و در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 2، که بطور مکرر از تخم‌مرغ استفاده می‌کردند ممکن است وقایع CVD بیشتری مشاهده شود.

 تمام این شواهد ناپایدار و احتمالاً نادرست سبب شد که تحقیقات بیشتری انجام گردد به همین علت محققان دانشگاه کپنهاگ در هلند به بررسی مطالعاتی که در این زمینه در طی ده سال گذشته انجام شده بود، پرداختند.

یافته‌های آنها چند لایه بود، اول اینکه آنها دریافتند که بین مصرف تخم‌مرغ و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در مطالعات انجام شده با زمان پیگیری 7 سال، ارتباطی وجود ندارد یا ارتباط بسیار کمی وجود دارد. همچنین آنها نشان دادند که در افراد سالم و افراد مبتلا به دیابت نوع 2 هیچ گونه ارتباط مستقیمی بین مصرف تخم مرغ و کلسیم شریان کرونر که نشانگر رشد آترواسکلروز است، وجود ندارد.

در میان افرادی با خطر بالاتر برای CVD، مصرف تخم‌مرغ به طور کلی ارتباط معکوس با دیس لیپیدمی دارد و در برخی  موارد افرادیکه تخم‌مرغ مصرف می‌کنند دارای پلاک‌های آترواسکلروزی کمتری در آنژیوگرافی کرونر هستند.

از نظر تأثیر تخم‌مرغ بر سطح کلسترول، تعداد مطالعات کمی با طراحی خوب وجود داشت که نشان می‌داد هیچ اثر نامطلوبی در مورد مصرف بالای تخم‌مرغ (یک تا 3 تخم مرغ در روز) نسبت به مصرف کم تخم‌ مرغ تا یک سال در بین بزرگسالان سالم و افراد مبتلا به دیابت نوع 2 یا مبتلا به سندرم متابولیک مشاهده نمی‌شود.

گاهی در برخی مطالعات به افزایش کلسترول توتال و کلسترول LDL اشاره شده بود، اما این حالت همیشه با افزایش کلسترول HDL همراه بود که در طول زمان همچنان بالا باقی می‌ماند، درحالیکه میزان تری‌گلیسرید همچنان پایین مانده و افزایش کلسترول توتال و LDLدر طول زمان متوقف می‌شد.

 بطور کلی  شواهد اخیر نشان می‌دهند که مصرف یک تا دو تخم‌مرغ در روز همراه با  یک شیوه‌ی  زندگی سالم، ایمن‌ است زیرا تخم‌مرغ دارای اثراتی خنثی یا مثبت بر مارکرهای مختلف CVD و دیابت نوع 2 می‌باشد.

علاوه بر فواید بهداشتی ذکر شده، مصرف تخم‌مرغ موجب ایجاد سیری شده و جایگزین سالمی برای مواد غذایی مضر در رژیم‌های غذایی مدرن امروزی مانند گوشت‌های فرآوری شده، غلات تصفیه شده یا شکر است.

 منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2017/oct/new-study-unscrambles-myths-about-eggs,-heart-health-and-type-2-diabetes-92676807.html