گوشت گاو بدون چربی بر دیابت و سلامت قلب تأثیر منفی نمی گذارد

 16 ژوئن 2020 - نتایج حاصل از یک مطالعه ی جدید نشان می دهد که فاکتورهای خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت، وقتی که شرکت کنندگان الگوی غذایی سالم به سبک ایالات متحده را با و بدون 5.3 اونس گوشت گاو بدون چربی اضافه امتحان کردند، مشابه بودند.

در این مطالعه گوشت گاو اضافه شده در رژیم غذایی افراد، جایگزین کربوهیدرات ها بویژه نشاسته های تصفیه شده، گردید. همه ی شرکت کنندگان در معرض خطر دیابت نوع 2 قرار داشتند و رژیم غذایی سالمی را طبق دستورالعملهای رژیم غذایی ایالات متحده در سال 2015 برای آمریکایی ها دنبال می کردند، و به طور جداگانه یک رژیم غذایی مشابه اما اصلاح شده برای مصرف بخش بیشتری از کالری از گوشت بدون چربی گاو به طور تصادفی دریافت کردند.

بیشتر شاخص های سلامت متابولیک و قلب و عروق مانند حساسیت به انسولین و کلسترولLDL ؛ بین این دو رژیم غذایی تفاوت چندانی نکرد. تنها تفاوت قابل توجه تغییر به سمت درصد بیشتری از کلسترول حامل ذراتی بزرگتر از ذراتLDL بود که در افراد گروه دریافت کننده ی گوشت گاو اضافه، مشاهده شد. این تفاوت بطور بالقوه اهمیت دارد، زیرا ذراتبزرگتر ازLDL و پرتحرک تر، کمتر احتمال دارد که ابتلا به آترواسکلروز را تقویت کنند.

پرفسور Kevin C. Maki، از دانشکده ی بهداشت بلومبرگ در دانشگاه ایندیانا،گفت: این مطالعه مهم است زیرا نشان می دهد که گوشت قرمز می تواند بخشی از یک الگوی تغذیه ای سالم باشد. مطالعه ما الگوی غذایی سالم به سبک ایالات متحده را با میزان مصرف گوشت قرمز کمتر از حد متوسط در آمریکا( در حدود 1.2 اونس در روز)، با رژیم غذایی مشابه ای که حاوی 5.3 اونس گوشت بدون چربی فرآوری نشده ی اضافی در روز  بود، مقایسه کرد. کلیه غذاهای مصرف شده توسط افراد در هر دوره رژیم غذایی توسط تیم تحقیق تهیه می شد.

تعداد 33شرکت کننده (26 زن و 7 مرد) در یک مطالعه ی متقاطع، با کنترل تغذیه ای شرکت کردند. در این مطالعه هر فرد به طور تصادفی به مدت 4 هفته از یک الگوی غذایی پیروی کرد و پس از آن 2 هفته استراحت، سپس رژیم غذایی دیگر را به مدت 4 هفته آغاز می کرد.

گوشت گاو ماده ی غذایی متراکم از مواد مغذی مانند پروتئین، آهن و زینک(روی) با کیفیت بالا است، اما نتایج برخی از مطالعات مشاهداتی حاکی از آن است که مصرف گوشت قرمز با افزایش دیابت نوع 2 و بروز بیماری قلبی عروقی همراه است.

پرفسور Maki، گفت: مطالعه ی ما نشان داد كه افزایش مصرف گوشت گاو بدون چربی، به عنوان جایگزینی برای نشاسته های تصفیه شده در رژیم غذایی سالم، عوامل خطر قلبی متابولیکی را بدتر نمی كند.

او افزود: در حالی که این تحقیق برای کسانی که تصمیم می گیرند گوشت قرمز را در رژیم های سالم خود بگنجانند، مهم است، اما ما مردم را به افزایش مصرف گوشت قرمز خود ترغیب نمی کنیم و افرادی را که سبک غذایی آنها گیاه خواری است به وارد کردن گوشت قرمز در رژیم غذاییشان تشویق نمی کنیم.

نتایج این تحقیق به صورت آنلاین در مجله ی Nutrition، مجله یانجمن تغذیه آمریکا منتشر شد. بودجه ی این تحقیق توسط برنامه ی the Beef Checkoff، تأمین شد و توسط دکتر مکی و تیم وی در تحقیقات بیومدیکالMidwest ، انجام گردید.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20200616/Study-shows-lean-beef-does-not-does-not-adversely-affect-diabetes-and-heart-health.aspx