کیفیت کلی رژیم غذایی باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می شود

4 فوریه 2019- مطالعات محققان دانشکده بهداشت ملی دانشگاه سنگاپور (NUS) و دانشکده پزشکیDuke-NUS ، نشان داده است که یک رژیم با کیفیت بالا، که مشخصه ی آن محدود نمودن مصرف غذاهای حیوانی مانند گوشت قرمز و مصرف زیاد غذاهای گیاهی مانند سبزیجات، میوه ها و غلات کامل و کاهش مصرف نوشیدنی های شیرین قندی است با کاهش خطر ابتلا به دیابت همراه می باشد.

رژیم غذایی یکی از عوامل خطر مهم برای دیابت نوع 2 است. با این حال، در مطالعه ی تأثیرات اقلام غذایی بر خطر ابتلا به دیابت، اثرات سینرژیک غذاهای متنوع مصرف شده با هم، در نظر گرفته نمی شود. به این ترتیب، دانشمندان توجه بیشتری به مطالعه ی الگوهای کلی رژیم غذایی برای درک اثر ترکیبی انواع گروه های مواد غذایی کرده اند.

پنج الگوی رژیم غذایی غربی، یعنی رژیم غذایی مدیترانه((aMED، an international adaptation of the eponymous diet، the Alternate Healthy Eating Index 2010 (AHEI-2010) یا AHEI-2010، رژیم غذایی برای توقف هایپرتنشن(DASH)، the plant-based diet index یا PDI و the healthful plant-based diet index  یا hPDI ، همگی از نظر غذاهای گیاهی غنی هستند و شامل مقادیر زیادی غلات کامل، سبزیجات و میوه ها، آجیل و حبوبات، و مقادیر کمی از گوشت قرمز و نوشیدنی های شیرین قندی هستند. مطالعات نشان داده است که این نوع از الگوهای رژیم غذایی خطر ابتلا به دیابت و بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهند و بعنوان الگوهای تغذیه ای پر کیفیت شناخته می شوند.

محققان از اطلاعات 45،511 شرکت کننده ی میانسال و سالخورده که در زمان ثبت نام برای شرکت در مطالعه یthe Singapore Chinese Health  (فاصله ی سال های 1993 تا 1998) به بیماری دیابت مبتلا نبودند، استفاده کردند. از 165 مورد غذایی که مصرف آنها گزارش شده بود، به شرکت کنندگان بر اساس شباهت الگوهای رژیم غذایی آنها به پنج رژیم با کیفیت بالا از لحاظ مصرف غذاهای خاص و مواد مغذی موجود در این الگوها، امتیاز داده شد. شرکت کنندگان به طور متوسط ​​11 سال تحت پیگیری قرار گرفتند و بر اساس مصاحبه هایی که پس از این مدت انجام شد، 5،207 مورد دیابت ثبت گردید.

نتایج این مطالعه که اخیرا در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی منتشر شده است، نشان می دهد که تمام این پنج الگوی رژیم غذایی با کیفیت، بطور معکوس با خطر ابتلا به دیابت ارتباط دارند. خطر ابتلا به دیابت برای شرکت کنندگانی که امتیاز رژیم غذایی آنها، در 20 درصد بالایی نمرات برای شباهت به این الگوهای تغذیه ای سالم قرار داشت، از 16 تا 29 درصد نسبت به کسانی که در پایین ترین 20 درصد نمرات قرار داشتند، کمتر است. با این حال، این میزان اختلاف در خطر ابتلا به دیابت، در میان افراد سیگاری کاهش یافت.

پروفسور Rob van Dam، از دانشکده بهداشت عمومی NUS Saw Swee Hock و نویسنده ارشد این مقاله گفت: نتایج ما با مطالعات در سایر جمعیت ها سازگار است؛ یک رژیم با کیفیت بالا که مشخصه ی آن فراوانی غذاهای گیاهی مانند غلات کامل، سبزیجات، میوه، آجیل و حبوبات و محدودیت در مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده و نوشیدنی های شیرین قندی است، به طور قابل توجهی با خطر کمتر ابتلا به دیابت ارتباط دارد.

در یک مطالعه مرتبط با مطالعه سلامت چینی سنگاپور که اخیرا در مجله تغذیه ی اروپا منتشر شده است، محققان اعلام کردند: با وجود اینکه مصرف برنج با خطر ابتلا به دیابت همراه نیست، جایگزین کردن روزانه یک وعده ی سروینگ برنج با گوشت قرمز یا مرغ ممکن است خطر ابتلا به دیابت را تا 40 درصد افزایش دهد. در مقابل، جایگزینی برنج با نان تهیه شده با غلات کامل می تواند خطر دیابت را تا 18 درصد کاهش دهد.

پروفسور Koh Woon Puay، از دانشکده پزشکی Duke-NUS و محقق اصلی مطالعات بهداشتی چینی سنگاپور، گفت: این نتایج با توصیه های حفظ الگوی غذایی سالم با انتخاب مواد غذایی سالم بمنظور کاهش خطر ابتلا به بیماری سازگار است. اگرچه مصرف برنج زیاد به طور قابل توجهی با خطر بالاتر برای ابتلا به دیابت مرتبط نیست، اما خوردن برنج بیشتر سبب کاهش مصرف غلات کامل می شود، بنابراین توصیه می شود برنج را با مواد غذایی تهیه شده از غلات کامل مانند نان تهیه شده از گندم کامل و یا برنج قهوه ای جایگزین کنید.

این دو تحقیق محلی بر اهمیت یک رژیم غذایی با کیفیت بالا، مجددا تأیید کردند و نتایج آنها با تمرکز استراتژیک شورای ارتقاء سلامت (HPB) در تشویق سنگاپوریها به خوردن یک رژیم غذایی سالم، متعادل و با کیفیت هم راستا می باشند. همچنین شورای ارتقاء سلامت به عنوان بخشی از یک رژیم سالم توصیه می کند که سنگاپوریها مصرف سدیم و قندها را در غذاها و نوشیدنیهای خود محدود کنند.

دکتر Annie Ling، مدیر گروه سیاست، تحقیق و نظارت در شورای ارتقاء سلامتگفت: این مطالعات توجه ویژه ای به اهمیت یک رژیم غذایی با ارزش کرده و همزمان با گزارش یافته های جدیدترین بررسی ملی تغذیه  در سال 2018 که HPB به تازگی آن را به اشتراک گذاشته است، منتشر شد. این بررسی نشان دهنده ی بهبود تدریجی عادات تغذیه ای در سنگاپور و همچنین حوزه هایی است که می توانند در بهبود کیفیت غذا نقش داشته باشند. در حالی که سنگاپوریها بیشتر از غلات کامل، میوه ها و سبزیجات استفاده می کنند و چربیهای اشباع را با چربی های اشباع نشده جایگزین می کنند، مصرف زیاد قند و سدیم همچنان باعث نگرانی است. بنابراین مهم است که سنگاپوریها را به توجه بیشتر به غذاهایی که انتخاب می کنند و توجه به کیفیت رژیم غذاییشان تشویق کنیم.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-02-quality-diet-key-lowering-diabetes.html