کیت جدید درمان هیپوگلیسمی در راه است

اولنوامبر 2018- داشتن یک فرد مبتلا به دیابت و نیاز به مراقبت فوری برای جلوگیری از هیپوگلایسمی ممکن است یک وضعیت ترسناک باشد. حتی بدتر این که، استفاده از محصولات موجود و آماده سازی کیت های تزریقی فعلی برای کمک به چنین کسانی در موارد اضطراری می تواند بسیار پیچیده باشد.
در حال حاضر محققان دانشگاه Purdue بر روی یک راه حل مشابه با دستگاه های رایج EpiPen  کار می کنند تا کمک فوری به بیماران دیابتی و سایر افرادی که به هیپوگلیسمی مبتلا می شوند، را آسانتر کنند.
دکتر Topp، رهبر این تیم تحقیقاتی و استاد داروسازی صنعتی گفت: ما امیدواریم این تکنولوژی روزی قادر به کمک به میلیون ها فرد مبتلا به دیابت و خانواده های آنها باشد که تحت تاثیر شرایط سخت ناشی از هیپوگلیسمی قرار می گیرند. ما می خواهیم یک جایگزین ساده تر برای کیت های نجات فعلی که نیاز به ترکیب اجزا با یکدیگر دارند و فرد باید با نحوه ی تزریق آن آشنایی داشته باشد، بسازیم.
مشکلات مربوط به کیت های نجات گلوکاگون منجر به ارجاع اکثر افراد به بیمارستان برای درمان می شود، در حالیکه می توان با یک تزریق ساده در خانه، فرد را درمان نمود.
Topp  و سایر محققان در هنگام توسعه ی تکنولوژی خود با این چالش مواجه شدند که گلوکاگون حلالیت بسیار کمی دارد و در حالت محلول بسیار ناپایدار است.آنها این چالش را با استفاده از مشتقات پپتیدی گلوکاگون حل کردند. این مشتقات پپتیدی حلالیت بالایی دارند و در حالت محلول پایدار هستند.
مشتقات تولید شده در دانشگاه پوردو، پس از تزریق توسط آنزیم های بدن به سرعت به گلوکاگون تبدیل می شوند.این فرایند یک جایگزین ساده و سریعتر برای انتقال گلوکاگون به بدن فردی است که در وضعیت هیپوگلایسمی قرار دارد.

 سایر اعضای این تیم تحقیقاتی شامل دکتر Markus Lill، استادیار شیمی دارویی و داروسازی مولکولی از پوردو، Balakrishnan دانشمند پیشین پوردو؛ و حامد قمی، یکی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی قبلی در آزمایشگاه دکتر Lill، بودند.

پرفسور Topp گفت: باور نکردنی است که در تیم ما چهار محقق از نقاط مختلف جهان توانستند به این کشف که پتانسیل تغییر زندگی را دارد، نائل شوند. دانشگاه پوردو مکانی است که این نوع از همکاریها را ممکن می سازد.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2018-11-kits-people-diabetes-hypoglycemia.html