کودکان چاقی که روزانه حداقل دو وعده شیر می خورند در معرض خطر کمتری برای سندرم متابولیک هستند

به گفته محققان مرکز بهداشت دانشگاه تگزاس در هوستون(UTHealth)، انسولین ناشتای کودکان چاقی که روزانه حداقل دو وعده ی سروینگ شیر گاو(از هر نوعی) مصرف می کنند، کمتر است و این نشان دهنده کنترل بهتر قند خون است. اما متاسفانه اکثر کودکان چاق مقدار شیر کمتری نسبت به میزان توصیه شده در روز مصرف می کنند.
یافته های این مطالعه که در کنفرانس اروپایی چاقی در وین ارائه شد، اهمیت شیر ​​در رژیم غذایی کودکان را با وجود کاهش مصرف آن، تأیید می کند.
دکتر Michael Yafi نویسنده ی اول این مقاله و استاد طب کودکان دردانشکده ی پزشکیMcGovern  در UTHealth گفت: یافته های ما نشان می دهد که کودکان چاق که روزانه حداقل مقدار توصیه شده ی شیر را مصرف می کنند، می توانند قند خون مطلوبتری داشته باشند و این می تواند از آنها در برابر سندرم متابولیک محافظت کند اما موضوع نگران کننده اینست که تنها یک نفر از هر 10 کودکی که در مطالعه ی ما شرکت داشتند از میزان شیر توصیه شده در دستورالعملهای تغذیه ای استفاده می کرد.
به گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، مصرف شیر در این کشور طی چند دهه گذشته به ویژه در میان نوجوانان، به طور مداوم کاهش یافته است، بطوریکه بین سال های 1977 تا 2006  تقریبا به نصف رسیده است( کمتر از یک فنجان در روز).
 پرفسور Mona Eissa، پژوهشگر مسئول این تحقیق و استاد طب کودکان و نوجوانان در دانشکده پزشکیMcGovern درUTHealth گفت: والدین باید به شیر نه به عنوان یک چیز خوب بلکه بعنوان ماده ای محافظ نگاه کنند و کودکان را در تمام سنین به مصرف آزادانه ی آن تشویق کنند.

 سندرم متابولیک به وجود حداقل سه مورد از پنج موردی که خطر ابتلا به دیابت، بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهند یعنی: داشتن قند خون بالا ، تری گلیسیرید بالا، فشار خون بالا، چربی بیش از حد شکمی و نداشتن مقدار کافی از کلسترول خوب، اطلاق می شود.یک سوم از کودکان و نوجوانان آمریکایی دارای اضافه وزن یا چاق هستند، که شدیدا با ابتلا به سندرم متابولیک ارتباط دارد.
مطالعات قبلی نشان داده است که مصرف شیر از بزرگسالان در برابر سندرم متابولیک و دیابت محافظت می کند، اما این نخستین مطالعه ای است که به بررسی این عوامل در میان کودکان چاق پرداخته است.
دکتر Eissa گفت: این یافته ها که نشان می دهند مصرف شیر در کاهش غلظت انسولین تاثیر مثبتی دارد به ویژه با توجه به شیوع رو به رشد مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 در میان کودکان، قابل توجه است.
در این مطالعه، محققان ارتباط مصرف روزانه ی شیر را با غلظت انسولین ناشتا - هورمونی که در تثبیت قند خون نقش دارد و یکی از شاخص های زیستی برای خطر سندرم متابولیک است- در کودکان و نوجوانان چاق مراجعه کننده به کلینیک مدیریت وزن کودکان بررسی کردند.
آنها یک بررسی گذشته نگر از 353 کودک و نوجوان چاق در طی یک دوره دو ساله (بین دسامبر 2008 تا دسامبر 2010) انجام دادند.اطلاعات مربوط به انسولین سرم ناشتا برای نیمی از شرکت کنندگان در اولین مراجعه ی آنها در دسترس بود.تیم تحقیقاتی همچنین اطلاعات مربوط به مصرف روزانه ی شیر، نوع شیر، مصرف روزانه ی آب میوه ها و دیگر نوشیدنی های شیرین، گلوکز ناشتا و حساسیت به انسولین را ثبت نمودند.
بیش از نیمی از شرکت کنندگان، بین 3 تا 18 سال سن داشته و مذکر بودند.سه چهارم اسپانیایی بوده؛ و میانگین سنی آنها 11.3 سال بود.
تنها 23 نفر از 171 کودک شرکت کننده در این مطالعه، روزانه دو تا سه فنجان شیر مصرف کردند(مطابق با دستورالعملهای تغذیه ای)، دختران کمتر از پسران شیر می نوشیدند، اما به تفاوت مصرف شیر بر اساس نژاد توجه نشد.
دستورالعمل آکادمی آمریکایی اطفال و دستورالعمل های تغذیه ای سال 2015 ، دو تا سه فنجان شیر کم چرب (1 یا 2 درصد) را در روز برای کودکان بیش از 2 سال توصیه می کنند.
این مطالعه همچنین نشان داد که مقدار انسولین ناشتا ی 44 درصد از کودکانی که کمتر از یک فنجان شیر در روز مصرف می کردند کمی پایین تر از محدوده ی بالایی مقدار طبیعی انسولین ناشتا بود، در حالیکه انسولین ناشتای تقریبا سه چهارم (72 درصد) از کودکانی که بیش از دو فنجان شیر در روز مصرف می کردند، در محدوده ی طبیعی بود.
به طور کلی، میزان انسولین ناشتای کودکانی که هر روز کمتر از یک فنجان شیر می نوشند، به طور معنی داری بالاتر از کودکانی است که حداقل دو فنجان شیر در روز می خوردند.
پس از تنظیم برخی از جنبه های دیگر که ممکن است بر غلظت انسولین تاثیر گذارد مانند نژاد، قومیت، جنسیت، سطح فعالیت بدنی، مصرف نوشیدنی های شیرین، سطح گلوکز و نوع شیر براساس محتوای چربی ، محققان دریافتند که میزان انسولین ناشتا در میان کودکانی که حداقل دو فنجان شیر در روز می نوشند پایین تر است. آنها دریافتند کهبین میزان مصرف شیر با میزان قند خون و یا میزان چربیهای خون ارتباطی وجود ندارد.
دکتر Eissa گفت: ارتباط بین نوشیدنی های شیرین و چاقی در دوران کودکی به خوبی مستند شده است. کمبود ویتامینD نیز با این موضوع ارتباط دارد. در مقابل، از دیدگاه پیشگیرانه، مطالعه ی کوچک ما نشان می دهد که مصرف شیر نه تنها ایمن است بلکه همچنین می تواند در برابر توسعه سندرم متابولیک از کودکان محافظت کند، اما متاسفانه به دلیل نگرانی های روزافزون در مورد میزان چربی و عدم تحمل لبنیات،کودکان کمتری به اندازه کافی شیر می نوشند، در حالیکه فقط درصد کوچکی از کودکان در واقع قادر به هضم لاکتوز نیستند، بنابراین والدین نباید از مصرف شیر توسط کودکانشان جلوگیری کنند و یا مصرف آن را کاهش دهند.از آنجایی که اندازه ی نمونه ی این مطالعه نسبتا کوچک بود و اکثر کودکان اسپانیایی تبار بودند، باید مطالعاتی در آینده برای تایید این یافته ها انجام شود، با این وجود این مطالعه هنوز هم دلایلی منطقی برای مصرف مقدار توصیه شده ی روزانه ی شیر توسط کودکان ارائه می دهد.

 منبع:

www.sciencedaily.com/releases/2018/05/180525095317.htm