ژن علاقه به مواد غذایی شیرین با چربی بدنی کمتر ارتباط دارد

11 آوریل  2018 - سال گذشته محققان کشف کردند که یک اشتیاق خاص برای مواد خوراکی شیرین ممکن است با یک تغییر ژنتیکی مشخص شود.حال محققان کشف کرده اند که افراد دارای این تغییر ژنتیکی با علاقه ی وافر به مواد غذایی شیرین دارای چربی بدنی کمتری هستند.
تحقیقات جدید، محققان دانشگاه کپنهاگ نشان می دهد افرادی با واریته ی ژنیFGF21 (فاکتور رشد فیبروبلاستی 21) نسبت به دیگران مستعد تجمع چربی بدنی کمتری هستند.
این موضوع که دقیقا این تغییر ژنتیکی می تواند یکی از دلایلی باشد که برخی از مردم میل خاصی به مواد غذایی شیرین دارند تا حدی برای محققانی که سال گذشته این واریته ی ژنتیکی را کشف نمودند، تعجب برانگیز بود. افراد حامل این تغییر ژنتیکی، میزان قند بیشتری نسبت به دیگران می خورند.
یکی از محققان این پژوهش، دکتر Niels Grarup، دانشیار مرکز تحقیقات متابولیک نوو نوردیسک گفت: این که افرادی که قند بیشتری مصرف می کنند چربی کمتری داشته باشند نوعی تضاد در شهود است، اما مهم است که به یاد داشته باشیم که ما فقط در حال مطالعه این تنوع ژنتیکی خاص هستیم و تلاش می کنیم ارتباط این واریته ی ژنتیکی را با سایر قسمت های بدن پیدا کنیم. این یک قطعه کوچک از پازلی است که ارتباط بین رژیم غذایی و میزان مصرف قند و خطر ابتلا به چاقی و دیابت را توصیف می کند.

فشار خون بالا و شکل بدنی بیشتر شبیه به سیب

این مطالعه ی جدید نشان می دهد که اثرات مرتبط با این تنوع ژنتیکی همگی مثبت نیستند. اینتنوع ژنتیکی با افزایش فشار خون و تجمع چربی بیشتر در دور کمر نسبت به باسن ارتباط دارد - یعنی این افراد بیشتر دارای شکل بدنی سیب هستند.
این مطالعه حاصل یک همکاری بین المللی است که توسط محققان دانشکده ی پزشکی دانشگاه اکستر رهبری شد و اخیرا در مجله علمی Cell Reports  منتشر گردید.
نتیجه گیری محققان بر اساس حجم بزرگی از داده ها انجام گردید.آنها اطلاعات بهداشتی بیش از 450،000 نفر را از UK Biobank مطالعه کردند. این داده ها شامل نمونه های خون، پرسشنامه های مربوط به رژیم غذایی و اطلاعات ژنتیکی از میان سایر اطلاعات ثبت شده بود.
دکتر Niels Grarup گفت: اکنون که این مطالعه با استفاده از اطلاعات تعداد بسیار زیادی از افراد انجام شده است، نتیجه گیری ما از قدرت ویژه ای برخوردار است،اگر چه تفاوت در میزان چربی بدنی یا سطح فشار خون تنها به میزان کمی با داشتن این تغییر ژنتیکی ارتباط دارد، اما ما مطمئن هستیم که نتایج این تحقیق بسیار دقیق است. حدود 20 درصد از جمعیت اروپا دارای این استعداد ژنتیکی هستند.

هدف دارویی بالقوه

این دانش جدید در مورد افرادی که دارای استعداد ژنتیکی برای دوست داشتن مواد غذایی شیرین هستند، برای توسعه ی دارو و تحقیقات آینده مهم است.محققان در حال حاضر سعی دارند تعیین کنند که آیا می توان برای درمان چاقی و دیابت، FGF21 را با استفاده از دارو هدف قرار داد یا جایگزین نمود؟
دکتر Niels Grarup گفت: با توجه به ارتباط این واریته ی ژنتیکی با قند،FGF21  یک هدف بالقوه در درمان چاقی و دیابت است،این تحقیق به ما کمک می کند تا مکانیزم های پایه ی این هورمون را درک کنیم و اثرات آن و عوارض جانبی آن را پیش بینی نماییم.
بودجه ی ادامه ی این مطالعه توسط شورای پژوهشی اروپا(ERC)، موسسه ملی بهداشت(NIH) و بنیاد نوو نوردیسک و سایر گروهها تأمین می شود.

منبع:

Cell Reports, 2018; 23 (2): 327 DOI: 10.1016/j.celrep.2018.03.070

www.sciencedaily.com/releases/2018/04/180411111013.htm