چربی خوراکی خوب است یا بد؟

15نوامبر 2018 - آیا یک رژیم غذایی کم چرب با کربوهیدرات بالا برای سلامتی خوب است یا یک رژیم غذایی با چربی بالا و کربوهیدرات کم برای سلامتی مناسب است؟ و آیا نوع چربی در این رژیمها اهمیت دارد؟ در یک مقاله ی جدید محققان دانشکده ی بهداشت T.H. Chanهاروارد و بیمارستان کودکان بوستون و همکارانشان، با تخصصهای گوناگون و دیدگاه های متنوع در مورد این مسائل با بازنگری همه ی مطالعات به این توافق رسیدند که هر یک از این رژیم ها برای یک موقعیت مشخص مناسب هستند، آنها همچنین برای انجام یک برنامه تحقیقاتی در زمینه ی تغذیه در آینده به توافق رسیدند.
محققان به این توافق رسیدند که هیچ گونه نسبت چربی به کربوهیدرات ثابتی برای همه ی افراد مناسب نیست و رژیم غذایی با کیفیت بالا بطور کلی شامل "کمترین مقدار قند و غلات تصفیه شده" است که به حفظ وزن سالم و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن به اکثر مردم کمک می کند.
نویسنده ی ارشد این مقاله پرفسور دیوید لودویگ، استاد بخش تغذیه در دانشکده ی چان و پزشک بیمارستان کودکان بوستون، گفت: هدف ما تشکیل تیمی از متخصصین در زمینه های مختلف و با دیدگاه های متضاد و شناسایی زمینه های توافق بدون تمرکز بر تفاوت ها بود.
این بازنگری بصورت آنلاین در تاریخ 15 نوامبر 2018 در مجله Scienceمنتشر شد.
نویسندگان شواهدی را برای سه موضع متضاد در دستورالعمل های تغذیه ای برای مصرف چربی و کربوهیدرات ارائه دادند:

1.     مصرف زیاد چربی باعث چاقی، دیابت، بیماری قلبی و احتمالا سرطان می شود، بنابراین رژیم های کم چرب، رژیمهای غذایی بهینه هستند.

2.     کربوهیدراتهای فرآوری شده اثرات منفی بر متابولیسم دارند؛ رژیم های کم کربوهیدرات و کتوژنیک (بسیار کم کربوهیدرات) با محتوای چربی بالا برای سلامتی بهترند.

3.     مقدار نسبی چربی و کربوهیدرات در رژیم غذایی اهمیت کمی دارد – آنچه از اهمیت زیادی برخوردار است نوع منبع چربی یا کربوهیدرات مصرفی است.

آنها به این اجماع رسیدند که با تمرکز بر کیفیت غذا - جایگزین کردن چربی های اشباع یا ترانس با چربی های غیر اشباع و جایگزین نمودن کربوهیدرات های تصفیه شده با غلات و غلات سبوس دار- اکثر مردم می توانند سلامت خود را با مصرف رژیمهای غذایی شامل طیف گسترده ای از نسبت چربی به کربوهیدرات حفظ کنند.
در حوزه های اختلاف نظر، نویسندگان فهرستی از سوالاتی را تهیه کردند که می توانند مبنایی برای یک برنامه ی تحقیقات تغذیه ای جدید باشد، از جمله:

1.     آیا رژیم های غذایی با نسبت های مختلف کربوهیدرات به چربی بر ترکیب بدن (نسبت چربی به بافت بدون چربی) صرف نظر از کالری مصرفی، تاثیر می گذارند؟

2.      آیا رژیم های کتوژنیک مزایای متابولیکی فراتر از رژیمهایی با محدودیت متوسط کربوهیدرات به خصوص برای افراد مبتلا به دیابت ارائه می دهند؟

3.      مقدار مطلوب انواع خاصی از چربیها (از جمله چربیهای اشباع شده) در یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات چیست؟

محققان معتقدند یافتن پاسخ این سوالات، در نهایت منجر به تدوین توصیه های مؤثرتر تغذیه ای خواهد شد.
منبع و سایت خبر:

Science, 2018; 362 (6416): 764 DOI: 10.1126/science.aau2096

www.sciencedaily.com/releases/2018/11/181115145026.htm