چاقی، واکنش روده به غذاهای پرکالری است

26 دسامبر 2017- یک مطالعه‌ی جدید توسط محققان دانشگاه Yale تعریف جدیدی برای واکنش روده‌ به غذاهای پرکالری ارائه داد. در یک سری از آزمایشات انجام شده بر روی جوندگان، مشخص گردید که مصرف غذاهای مملو از کالری باعث تغییر در میکروبیوم روده شده و منجر به چاقی می‌گردد، بهمین دلیل دانشمندان چاقی را واکنش روده به غذاهای پرکالری می دانند.

دکتر Gerald Shulman سرپرست این تحقیق گفت: تحقیقات زیادی در ارتباط با تغییرات در میکروبیوم و چاقی انجام شده است، اما تحقیقات ما برای اولین بار یک مکانیسم واضح برای این  ارتباط ارائه داد.

 دکتر Shulman و همکارانش پس از بررسی مطالعات حیوانی قبلی که در آنها عنوان شده بود که استات - یک اسید چرب با زنجیره‌ی کوتاه - باعث تحریک تولید انسولین می‌شود، مطالعات خود را آغاز کردند که نتایج آن در مجله‌ی Nature منتشرشد.

آنها نشان دادند که در حیواناتی که با رژیم غذایی حاوی مقادیر زیادی چربی تغذیه می‌شوند، مقدار استات و نرخ تغییر و تبدیل استات(acetate turnover) افزایش می‌یابد.

 در آزمایش‌های انجام شده‌ی پس از آن، محققان مجموعه‌ای از رویدادها را ثبت کردند: افزایش مقدار استات موجب فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک می‌شود که به نوبه‌ی خود ترشح انسولین و گرلین را که یک هورمون تحریک کننده‌ی گرسنگی است، تقویت می‌کند. این موضوع یک حلقه‌ی بازخوردی مثبت را ایجاد می‌کند که موجب افزایش اشتها و درنهایت ایجاد تعدادی تغییرات متابولیکی مرتبط با چاقی، نظیر افزایش میزان تری‌گلیسرید پلاسما و ذخیره‌ی چربی در بافت عضلانی و کبد می‌شود.

پرفسور Jonathan Schertzer استادیار گروه علوم بیوشیمی و پزشکی دانشگاه مک مستر گفت: در این تحقیق مشخص گردید که استات به عنوان یک ماده‌ی postbiotic در محور روده – مغز عمل می‌کند، این تحقیق همچنین نشان داد که استات با تنظیم انسولین و هورمونهایی که به چاقی کمک می‌کنند، در ارتباط است.

این آزمایشات یک حلقه‌ی بازخوردی مثبت را در میان حیوانات نشان می‌دهد. هنگامیکه حیوانات در حیات وحش بدنبال غذا می‌گردند و با غذایی با تراکم بالایی از مواد غذایی مواجه می‌شوند، این حلقه‌ی بازخوردی باعث می‌گردد آنها مقدار بیشتری غذا بخوردند زیرا آنها نمی‌دانند که چند وقت دیگر ممکن است به چنین غذایی دسترسی داشته باشند. اما در دنیای امروزی ما که غذاهای پرکالری فراوان هستند همین حلقه‌ی بازخوردی مثبت ما را دچار مشکل می‌کند. به عبارت ساده، اندرکنش مواد غذایی و روده می‌تواند چاقی را افزایش دهد.

تأثیر آن بر انسان

محققان می‌گویند: به زودی می‌توان گفت که نتایج این مطالعات برای انسانها ممکن است چه معنایی داشته باشد. هم اکنون آمریکا در رتبه‌ی اول از نظر چاقی در جهان است و پس از آن چین و هند قرار گرفته‌اند. چاقی با بیماریهای مختلفی مانند فشار خون بالا، بیماری قلبی، دیابت نوع 2، برخی انواع سرطان مانند سرطان پستان، کولون و سکته‌ی مغزی ارتباط دارد.

 درهمین حال، میکروبیوم روده‌ی انسان در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از تحقیقات بوده است بخشی برای ارتباط آن با چاقی. با وجود 100 تریلیون سلول میکروبی در روده، میکروبیوم بر جنبه‌های مختلف سلامت انسان از جمله متابولیسم، تغذیه و عملکرد سیستم ایمنی تأثیر می‌گذارد.

 در همین زمان، اختلال یا عدم تعادل در میکروبیوم با طیفی از اختلالات بیماریهای دستگاه گوارش مانند سندرم روده‌ی تحریک پذیر تا دیابت نوع 2 و بیماریهای خود ایمنی ارتباط دارد. مطالعات نشان داده‌اند که به همین دلیل تغییرات کوتاه مدت و دراز مدت تغذیه‌ای بر ترکیب و عملکرد میکروبیوم حساس به رژیم غذایی، تأثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان داده است تغذیه‌ در دوره ی جنینی و نوزادی ممکن است پیامدهای دراز مدتی بر میکروبیوم افراد در طول زندگی داشته و با سلامت آنها در ارتباط باشد.

آزمایشات اخیر یک مکانیزم واقعی را در تعامل میکربیوم و رژیم غذایی نشان داده است که آنرا به عملکرد متابولیک و چاقی مرتبط می‌کند. محققان می‌گوید: که تحقیقات آنها یک هدف احتمالی درمانی را برای چاقی تعیین کرده است.

 منبع:

www.endocrineweb.com/news/obesity/21978-obesity-gut-reaction-high-calorie-foods