پیشرفتهای دیابت به مدیریت قند خون بعد از غذا کمک می کنند

7اکتبر 2019 - زمان صرف وعده های غذایی می تواند برای افراد مبتلا به دیابت به یک تجربه ی دشوار تبدیل شود. بعد از صرف یک وعده غذایی، سطح قند خون ممکن است افزایش یابد زیرا غذا هضم می شود و مقدار زیادی قند وارد خون می شود یا به طور غیر منتظره ای کاهش یابد چنانچه دوز انسولین بیشتر از مقدار مورد نیاز برای آن وعده غذایی باشد.

انجمن غدد درون ریز یک هیئت از متخصصان دیابت را تشکیل داد تا تاثیر پیشرفت های دارویی، تغییرات در شیوه زندگی و فناوری ها را بر مدیریت چالش های مرتبط با سطح قند خون بعد از غذا بررسی کنند. محققان اعلام کردند که پیشرفت های موجود در این زمینه، اطلاعات بیشتری را در مورد سطح قند خون بعد از غذا ارائه می دهد، اما به تحقیقات بیشتری برای دستیابی به اهداف نهایی برای افراد بزرگسال مبتلا به دیابت نیاز داریم. نتایج این بررسی ها در مجله ی انجمن غدد درون ریز منتشر گردید.

دکتر John L. Leahy، از دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت، و رهبر این گروه از متخصصان گفت: پیشرفت هایی مانند انسولین های با عملکرد سریع تر، کلاس های دارویی جدید، سیستم های تحویل انسولین با انعطاف پذیری بیشتر و دستگاه های نظارت مداوم بر کنترل گلوکز (CGM) در حال همواره نمودن راه برای بهبود مدیریت سطح قند خون بعد از غذا هستند، اما اهداف نهایی و راهکارهای مشخص برای بهبود اجرای روشهای درمانی پیشرفته، باید بهتر تعریف شوند. این گروه از متخصصان نیازهای بزرگسالانی را که برای مدیریت بیماری خود به انسولین نیاز دارند، در نظر گرفتند.

سطح بالای قند خون بعد از غذا باعث می شود افراد مبتلا به دیابت احساس بی حالی(sluggish) کنند، که منجر به تغییرات منفی در خلق و خو و اختلال در خواب می شود. دیدن عدد بالای قند خون بر روی صفحه ی قند سنج، بعد از غذا می تواند احساس ترس، اضطراب، شرم یا ناامیدی را در بیمار در مورد توانایی خود برای مدیریت قند خون به او القا کند. افزایش شواهد همچنین نشان می دهد که دشواری در کنترل میزان قند خون بعد از غذا می تواند منجر به نتایج بهداشتی ضعیف تری شود.

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و افراد مبتلا به دیابت می توانند برای مدیریت این چالش ها قدمهایی بردارند. پیشرفت های موجود در این زمینه، از جمله انسولین های با عملکرد سریع و سیستم هایCGM ، راه های جدیدی را برای مدیریت سطح قند خون بعد از غذا ارائه می دهند.

تحقیقات نشان می دهد که ایجاد تغییرات سبک زندگی می تواند سطح قند خون بعد از غذا را نیز بهبود بخشد. چندین مطالعه ی کوچک نشان داده اند که خوردن پروتئین و / یا سبزیجات 10 تا 15 دقیقه قبل از کربوهیدرات ها می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. صرف حداقل 10 دقیقه پیاده روی پس از خوردن غذا نیز می تواند به مدیریت قند خون بعد از غذا کمک کند.

محققان تاکید کردند که به تحقیقات بیشتر برای کمک به مشخص کردن مقدار یا محدوده ی قندخون هدف بعد از غذا و همچنین مدت زمان باقی ماندن در این محدوده ی هدف، برای بهبود نتایج بالینی نیاز دارند. استفاده ی روزافزون ازCGM ها فرصتی را برای جمع آوری و اقدام بر اساس داده های زمان واقعی و پاسخ به سؤالاتی در مورد چگونگی تأثیر عواملی مانند اندازه وعده های غذایی، مواد مغذی و زمان بندی بر میزان قند خون بعد از غذا فراهم کرده است.

علاوه بر این، تدوین استراتژی های رفتاری بیشتر و استفاده از داروهای جدید می تواند به افراد مبتلا به دیابت کمک کند تا کنترل بیشتری بر میزان قند خون بعد از غذای خود داشته باشند.

دکتر Leahy گفت: ما باید به تدوین و آزمایش دقیق استراتژی های مداخله ای برای کنترل قند خون پس از غذا که ایمن، مؤثر و کاربردی باشند، ادامه دهیم.

منبع:

Journal of the Endocrine Society, 2019; DOI: 10.1210/js.2019-00222

www.sciencedaily.com/releases/2019/10/191007100402.htm