پرستاری که بعد از دنبال کردن یک رژیم کم کربوهیدرات، توانست داروهای دیابت خود را قطع کند

 7فوریه 2018- یک پرستار مبتلا به دیابت نوع 2، بعد از دنبال کردن سبک زندگی کم کربوهیدرات، سلامت خود را به طور کامل بازیافت.
گیلین کرو، پرستار62  ساله ، از Rushden درNorthamptonshire، دچار اضافه وزن و سایر مشکلات سلامت مانند آرتروز پسوریازیس و استئو آرتریت بود.او همچنین برخی از علائم کلاسیک دیابت مانند گرگرفتگی، تشنگی شدید و ادرار مکرر را تجربه کرد.در نهایت شش ماه پیش، دیابت نوع 2 در او تشخیص داده شد و برای او، متفورمین تجویز گردید.با این حال، بینایی او دچار اختلال شده بود بحدی که با مشکلاتی در رانندگی مواجه شد.پس از آن او تصمیم گرفت یک سبک زندگی کم کربوهیدرات را دنبال کند و مصرف پاستا، برنج، کیک و بیسکویت را کنار گذارد.
او گفت: من دستورالعملهایNHS درباره ی رژیم و دارو را نادیده گرفتم و به جای آن تصمیم گرفتم یک رژیم غذایی سالم با کربوهیدرات کم را پیگیری کنم ، بدین ترتیب من شروع به کاهش وزن کردم.نه تنها میزان قابل توجهی از وزن خود را از دست دادم، بلکه میزان کلسترول و چربی خونم را بدون استاتین به حالت عادی بازگرداندم، همچنین سطح HbA1c  من به میزان زیادی کاهش یافت، بطوری که دیگر نیازی به مصرف متفورمین نداشتم.
گیلین همچنان به مراقبت از سلامت خود ادامه می دهد، با پیاده روی روزانه، مشکلات تحرک خود را بهبود داده است. او بطور مداوم در جستجوی ایده های جدید و راهنمایی های بهداشتی است و از یک انجمن محبوب آنلاین برای پشتیبانی منظم استفاده کند.
او گفت:  من از وب سایت Diabetes.co.uk برای مطالعه ی مفاهیم، ​​اطلاعات و کمک به روش تغذیه ایم استفاده می کنم. اطلاعات مربوط به رژیم غذایی کم کربوهیدرات، بسیار خوب است و من این اطلاعات را برای دوستانم ارسال می کنم.
سایت دیابت بریتانیا،برنامه فوق العاده موفق Low Carb را از سال 2015 راه اندازی کرده است که از آن زمان تاکنون بیش از 270 هزار نفر در آن ثبت نام کرده اند. در این برنامه یکپلت فرم دیجیتال آنلاین 10 هفته ای، اطلاعات تغذیه ای و آموزش شیوه زندگی را در اختیار کاربران قرار می دهد.این برنامه همچنین به مردم کمک کرده است که از وزن و HbA1c  خود کاسته و وابستگی خود را به داروها کاهش دهند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/feb/nurse-comes-off-type-2-diabetes-medication-after-going-low-carb-93467916.html