هدف بنیانگذار Natvia ترک استفاده از قند است

7 اوت 2018 - بنیانگذار یک نوع شیرین کننده ی بدون قند بنام Natvia، کمپینی را برای کاهش میزان چاقی و بهبود سلامت افراد با تشویق آنها به ترک مصرف شکر آغاز کرده است.
Samuel Tew  که خالق Natvia است، این ماده ی شیرین را این طور معرفی می کند: یک شیرین کننده ی استرالیایی ساخته شده از شیرین کننده های طبیعی استویا و اریتریتول که فاقد قند است و می تواند برای شیرین نمودن چای و قهوه بکار رود و در پخت و پز استفاده شود.
Tew  مصمم است تا عادت مصرف کنندگان را تغییر دهد زیرا شکی نیست که قند یک مشکل اساسی در رابطه با افزایش میزان دیابت نوع 2 و چاقی در سراسر جهان است.
او نوشت: دولت های ما برای حل بحران چاقی دقیقا همانگونه که با تغییرات آب و هوایی برخورد کرده اند، رفتار می کنند و ما همگی این هیولای بزرگ سفید(شکر) را در اتاق نادیده می گیریم. بیایید بر حقایق تمرکز کنیم، این در مورد پول نیست، ما با زندگی مردم بازی می کنیم.
در اوایل سال جاری، Tew  در مورد رضایت خود از بهبود عادات مصرف کنندگان صحبت کرد و اینکه چرا مقابله با برندهای مهم محصولات قندی نقش مهمی در این امر دارند. او گفت برای مقابله با نام تجاری شناخته شده ی  Nutella، شرکتTew یک شکلات سالم با نام Nuttvia را راه اندازی کرده است که دارای 97٪ شکر کمتری نسبت به نوتلا می باشد.
Tew  و تیمش در حال کار بر روی تولید محصولات خود هستند، زیرا آنها معتقدند مخاطبان رو به رشد، مایلند گزینه های سالم تری را در سوپر مارکت ها ببینند.
در وب سایت  Natvia، گزارشی از یک زن آمده است که Natvia را جایگزین شکر در رژیم غذایی خود کرده است و 50 کیلوگرم (7.8 سنگ) از وزن خود را از دست داده است.این یک دستاورد است و نشانه ای از این موضوع است که چگونه ترک شکر می تواند سلامت ما را بهبود بخشد.
در ماه گذشته،شرکت صنایع غذایی بریتانیاییCadbury با نگرانی از افزایش مصرف مواد قندی، اعلام کرد که آنها یک Dairy Milk bar با 30٪ شکر کمتر را تولید خواهند کرد. شرکت  Kellogg's نیز اخیرا موافقت کرده است که محتوای قند موجود در غلات صبحانه ی Coco Pops خود را 40 درصد کاهش دهد.
در برنامه ی کم کربوهیدرات سایت دیابت بریتانیا، ما از راهکارهای کاهش مصرف شکر، حمایت می کنیم، در عین حال به بیماران آموزش می دهیم که با تهیه ی غذاهای خوشمزه و دستور العمل های دیگر از زندگی خود لذت ببرند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/aug/natvia-founder-aims-to-beat-the-white-elephant-that-is-sugar-99115887.html