نوشیدنی های قندی و آب میوه ها ممکن است خطر مرگ زودهنگام را افزایش دهند

17مه 2019 - اکثر مردم می دانند که نوشیدنی های شیرین سالم نیستند، اما این تحقیق جدید می گوید آب میوه ها چندان بهتر از نوشیدنی های قندی نیستند.محققان می گویند، در واقع مصرف آنها به طور مرتب ممکن است به کاهش طول عمر کمک کند.

نویسنده ی این مقاله دکتر Jean Welsh استاد دانشکده پزشکی دانشگاه Emory در آتلانتا گفت: بزرگسالان مسنی که میزان بالایی از نوشیدنی های قندی مانند آب میوه ها و همچنین نوشابه های گازدار و سایر نوشیدنی های شیرین شده با قند، را مصرف می کنند، ممکن است در معرض خطر مرگ زودهنگام قرار گیرند.

دکتر Welshگفت: تلاش برای کاهش مصرف نوشابه های گاز دار و سایر نوشیدنی های شیرین قندی همچنین باید در مورد آب میوه ها نیز اعمال شود و این تلاش ها باید شامل بزرگسالان و همچنین کودکان باشد.

برای این مطالعه، دکتر Welsh و همکارانش اطلاعات مربوط به 13،440 مرد و زن با میانگین سنی 64 سال را که در یک مطالعه ی سکته مغزی از سال 2003 تا 2007 شرکت داشتند، جمع آوری و بررسی کردند. در میان این شرکت کنندگان 71٪ از افراد چاق و یا دارای اضافه وزن بودند.

از شرکت کنندگان پرسیده شد که چه مقدار نوشیدنی های شیرین قندی در روز مصرف می کنند. در طی میانگین بیش از شش سال، 1،168 نفر از شرکت کنندگان فوت کردند.

محققان دریافتند احتمال مرگ کسانی که بیشترین میزان نوشیدنی های شیرین را در طول مطالعه مصرف کرده بودند (از جمله آب میوه های 100٪) در مقایسه با افرادی با حداقل مصرف، بیشتر بود.

علاوه بر این، هر نوشیدنی 12 اونسی اضافه، این خطر را بیشتر افزایش می داد .این گزارش 17 مه در JAMA Network Open منتشر شد.

دکتر Marta Guasch-Ferre، دانشمند تحقیقاتی در بخش تغذیه ی دانشکده ی بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، گفت: در ایالات متحده، حدود نیمی از جمعیت هر روز حداقل یک نوشیدنی شیرین قندی مصرف می کنند. اکثر مردم از ارتباط مصرف سودا و سایر نوشیدنی های شیرین قندی، از جمله نوشیدنی های گاز دار، پانچ میوه ای و نوشیدنی های انرژی زا، با افزایش وزن و اثرات نامطلوب سلامتی مطلع هستند. اما آب میوه هنوز برای بسیاری از افراد به عنوان یکی از گزینه های سالم به نظر می رسد. او افزود که شواهد نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین با افزایش خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و چاقی همراه می باشند. اما تاکنون این شواهد در مورد آب میوه ها کمتر ارائه شده است.

 دکترGuasch-Ferre  توضیح داد که آب میوه ی کامل، حاوی مواد مغذی است و ممکن است برای سلامتی سودمند باشد، اما آنها همچنین حاوی مقادیر نسبتا زیادی قند از منابع طبیعی هستند.اگرچه آب میوه ها با افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی ارتباط دارند، اما برای مصرف میوه های کامل چنین ارتباطی مشاهده نشده است.

او افزود: در توصیه های کنونی پیشنهاد شده است که بیش از 4 تا 6 اونس(هر اونس معادل ۲۸٫۰۶۶۸ گرم) آب میوه در روز، مصرف نشود. اگر چه آب میوه ها به اندازه ی نوشیدنی های شیرین مضر نیستند، اما مصرف آنها باید برای کودکان و بزرگسالان، به ویژه برای افرادی که سعی در کنترل وزن خود دارند، در حد متوسط حفظ و تعدیل شود.

اسموتی های میوه ای معمولا به عنوان گزینه های سالم تری در نظر گرفته می شوند. با این حال، مواد تشکیل دهنده ی آن می تواند بطور قابل ملاحظه ای متفاوت باشد و تحقیقات محدودی در مورد اثرات سلامتی آنها وجود دارد. علاوه بر این، اسموتی ها معمولا کالری بسیار بالایی دارند و به عنوان نوشیدنی های روزانه توصیه نمی شوند. آب سبزیجات جایگزینهای کم کالری تر بجای آب میوه ها هستند، اما ممکن است حاوی مقدار زیادی نمک باشند.

دکترGuasch-Ferre  در پایان توصیه کرد: شواهد کنونی نشان می دهد که آب باید بر سایر نوشیدنی ها ترجیح داده شود و بهتر است از سایر نوشیدنی ها مانند چای و قهوه ی بدون شکر یا  شیرشکر؛ بجای نوشیدنی های قندی استفاده شود.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-05-sugary-fruit-juice-early-death.html