نوشیدنی های رژیمی ممکن است با سکته مغزی در زنان بعد از یائسگی مرتبط باشد

 14فوریه 2019 - یک مطالعه ی مشاهده ای بزرگ، نشان داد خطر سکته مغزی ناشی از لخته شدن خون در میان زنانی که در روز بیش از یک نوشابه ی رژیمی یا سایر نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی را مصرف می کردند، افزایش یافته است. ارتباط بین نوشیدنی های رژیمی و خطر سکته مغزی در زنان چاق و زنان آفریقایی-آمریکایی شدیدتر بود.

با توجه به تحقیقات منتشر شده درمجله ی انجمن قلب آمریکا "Stroke"، در میان زنان یائسه، نوشیدن چند نوشیدنی رژیمی در روز با افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی ناشی از یک شریان مسدود شده، به ویژه شریان های کوچک ارتباط دارد.

این یکی از اولین مطالعاتی است که به بررسی ارتباط بین نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی و خطر انواع خاصی از سکته مغزی در یک گروه بزرگ و نژادهای گوناگون در زنان بعد از یائسگی پرداخته است. در حالی که این مطالعه ارتباط بین نوشیدنی های رژیمی و سکته مغزی را نشان می دهد، نمی تواند یک رابطه ی علی و معلولی را اثبات کند، زیرا در این مطالعه ی مشاهده ای از گزارشات شرکت کنندگان در مورد مصرف نوشیدنیهای رژیمی توسط آنها در طول روز، استفاده شده است.

در مقایسه با زنانی که کمتر از یک بار در هفته نوشیدنی های رژیمی مصرف می کردند، زنانی که دو یا چند نوشیدنی حاوی قندهای مصنوعی را در روز مصرف می کنند:

·  احتمال بروز سکته مغزی در آنها 23درصد بیشتر است.

·  احتمال سکته ی مغزی ناشی از لخته شدن خون (ایسکمیک) در آنها 31 درصد بیشتر است.

·  احتمال ابتلا به بیماری قلبی در آنها 29 درصد افزایش می یابد (حمله ی قلبی کشنده یا غیر کشنده)

·   احتمال مرگ و میر آنها به هر دلیلی، 16 درصد بیشتر است.

محققان دریافتند که این خطرات در گروه خاصی از زنان بالاتر است. مصرف زیاد نوشیدنی های رژیمی دو یا چند بار در روز، خطر سکته مغزی را به بیش از دو برابر افزایش می دهد:

·        احتمال ابتلا به نوعی سکته مغزی ناشی از انسداد یکی از شریانهای بسیار کوچک در مغز در زنانی که پیش از این به بیماری قلبی یا دیابت مبتلا نبودند، 2.44 برابر افزایش می یابد؛

·        احتمال سکته ناشی از لخته شدن خون در مغز زنان چاقی که پیش از این به بیماری قلبی یا دیابت مبتلا نبودند، 2،03 برابر افزایش می یابد.

·        در میان زنان آفریقایی-آمریکایی که پیش از این به بیماری قلبی یا دیابت مبتلا نبودند، احتمال سکته ی مغزی ناشی از لخته شدن خون 3.93 برابر افزایش می یابد.

بسیاری از افراد، به ویژه افراد چاق یا دارای اضافه وزن، نوشیدنی های کم کالری را برای کاهش کالری رژیم غذایی خود می نوشند. دکتریاسمین مصور رحمانی، محقق ارشد این مطالعه و استادیار اپیدمیولوژی بالینی و سلامت جمعیت در کالج پزشکی آلبرت اینشتین در برانکس، نیویورک، گفت: تحقیقات ما و سایر مطالعات مشاهداتی نشان داده است که نوشیدنی های شیرین شده با قندهای مصنوعی ممکن است بی ضرر نباشد و مصرف زیاد آنها با افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی ارتباط دارد.

محققان داده های مربوط به 81،714 زن یائسه (سن 50 تا 79 سال در ابتدای تحقیق) را از مطالعه ی "اقدام برای سلامت زنان" اقتباس نمودند. در این مطالعه نتایج سلامت افراد شرکت کننده به طور متوسط  به مدت ​​11.9 سال پس از ثبت نام در فاصله ی سالهای 1993 تا 1998 ردیابی شد. در ارزیابی سه ساله از نتایج آنها، زنان شرکت کننده دفعات مصرف نوشیدنی های رژیمی(نوشابه های کم کالری ، کولای شیرین شده با قند مصنوعی، سوداو نوشیدنی های میوه ای محتوی شیرین کننده های مصنوعی) را در طی سه ماهه ی قبلی گزارش کرده بودند. داده های جمع آوری شده حاوی اطلاعاتی مربوط به نوع شیرین کننده های مصنوعی موجود در نوشیدنی ها نبود.

نتایج پس از تنظیم برای عوامل خطر مختلف سکته مغزی مانند سن، فشار خون بالا و کشیدن سیگار به دست آمد. نتایج بدست آمده از زنان یائسه در این مطالعه ممکن است به مردان یا زنان جوانتر قابل تعمیم نباشد. این مطالعه همچنین به دلیل استفاده از گزارش خود بیماران درباره مصرف نوشیدنی های رژیمی دارای محدودیت است.

دکتر رحمانی گفت: ما نمی دانیم که چه انواعی از شیرین کننده های مصنوعی در این نوشیدنی ها وجود داشته است، بنابراین ما نمی دانیم که کدامیک از شیرین کننده های مصنوعی ممکن است مضر و یا بی ضرر باشند.

انجمن قلب آمریکا اخیرا یک مشاوره علمی را منتشر کرده است که نشان می دهد تحقیقات علمی برای نتیجه گیری قطعی در این مورد اینکه نوشیدنی های شیرین کم کالری، عوامل خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی را در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تغییر می دهند یا خیر، ناکافی هستند. این انجمن می گوید نوشیدنی های رژیمی ممکن است جایگزینی برای نوشیدنی های شیرین پر کالری باشد، اما توصیه می کند که آب (ساده، گازدار و طعم دار) بهترین نوشیدنی بدون کالری است.

پرفسور Rachel K. Johnson، استاد تغذیه از دانشگاه ورمونت و رئیس گروه نویسندگان مشاوره علمی انجمن قلب آمریکا برای نوشیدنی های شیرین کم کالری و سلامت کاردیومتابولیک گفت: متاسفانه، تحقیقات کنونی شواهد کافی برای ایجاد تمایز بین تأثیرات شیرین کننده های کم کالری مختلف بر سلامت قلب و مغز را ارائه نمی دهد. این مطالعه شواهدی را به شواهد موجود اضافه می کند که محدود کردن مصرف نوشیدنی های رژیمی، محتاطانه ترین کاری است که می توان برای حفظ سلامتی انجام داد.

پرفسور جانسون گفت: انجمن قلب آمریکا قصد دارد آب را به عنوان بهترین گزینه بعنوان نوشیدنی بدون کالری معرفی کند. با این حال برای برخی از افراد بزرگسال، جایگزینی نوشابه های قندی با نوشیدنی هایی با شیرین کننده های کم کالری ممکن است برای تغییر عادت تغذیه ای و تطبیق آنها با مصرف آب بعنوان نوشیدنی اصلی در گام بعدی، مفید باشد. با توجه به فقدان داده های حاصل از مطالعات بالینی دراز مدت در مورد اثرات نوشیدنی های شیرین کم کالری بر سلامت قلب و عروق، ممکن است محتاطانه ترین کار محدود کردن مصرف طولانی مدت آنها باشد.

منبع و سایت خبر:

Stroke, 2019; DOI: 10.1161/STROKEAHA.118.023100

www.sciencedaily.com/releases/2019/02/190214115526.htm