مطالعه ی محققان دانمارکی اثرات مثبت رژیم کم کربوهیدرات را تایید نمود

4 ژوئیه 2018- به گفته محققان دانمارکی، جایگزینی پاستا و سیب زمینی با گوشت و تخم مرغ می تواند میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
همچنین با کاهش انرژی بدست آمده از کربوهیدرات های نشاسته ای و افزایش مصرف پروتئین ها، شرکت کنندگان احساس سیری بیشتری در فواصل بین وعده های غذایی داشتند.
شواهد این مطالعه، فواید رژیم غذایی کم کربوهیدرات در بهبود نتایج سلامت افراد، به ویژه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را تایید نمود.
در مجموع 16 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 در محدوده ی سنی 43 تا70 سال که تحت درمان با متفورمین بودند در گروه رژیم غذایی استاندارد با کربوهیدرات بالا و یا رژیم غذایی با پروتئین بالا ثبت نام شدند.گروه دوم انرژی بدست آمده ی خود را از کربوهیدرات ها، از 29 درصد به 16 درصد کاهش دادند و انرژی خود از پروتئین ها را از 31 درصد به 54 درصد افزایش دادند.
محققان دانشگاه کپنهاگ نشان دادند که میزان قند خون پس از غذای افرادی که رژیم پر پروتئین را دنبال می کردند،18  درصد و دوز انسولین مورد نیاز آنها 22 درصد کاهش یافته است.
آنها همچنین دریافتند که سطوح دو هورمون دیگر که در متابولیسم نقش دارند-پلی پپتید انسولینوتروپیک وابسته به گلوکز و پپتید 1 شبه گلوکاگون - به ترتیب 35٪ و 17٪ افزایش یافته است.
علاوه بر این، افرادی که از رژیم غذایی پر پروتئین تبعیت می کردند، در فواصل زمانی بین دو وعده غذایی بیشتر احساس سیری می کردند و همین موضوع باعث کاهش میل آنها به خوردن اسنکها شده بود.
محققان می گویند تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا تاثیرات یک رژیم غذایی با پروتئین بالا را بر دیابت در طولانی مدت دریابیم. یافته های این تحقیق در مجله Nature Medicine منتشر شده است.
منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/jul/danish-study-shows-positive-effects-of-low-carb-diet-96179087.html