مطالعه ی جدید نشان می دهد که تمشک قرمز ممکن است به کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک کند

25  فوریه 2019 - مطالعه ی محققان موسسه فناوری ایلینوی، نشان دهنده مزایای استفاده از تمشک قرمز در رژیم غذایی افراد مبتلا به پیش دیابت و مقاوم به انسولین است.

بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها(CDC)، حدود 34 درصد از بزرگسالان آمریکایی که حدود 84.1 میلیون نفر را تشکیل می دهند، در سال 2015 به دیابت مبتلا بودند. بیماران مبتلا به پیش دیابت در معرض خطر بیشتری برای بیماری دیابت نوع 2، بیماری قلبی عروقی و بیماری آلزایمر، هستند.

در این مطالعه که در مجله ی Obesity منتشر شده است، اثرات تمشک قرمز در گروهی از افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت که دارای اضافه وزن بوده یا چاق می باشند( افراد مبتلا به پیش دیابت و یا مقاوم به انسولین)، مورد بررسی قرار گرفت. یک گروه کنترل که از نظر متابولیکی سالم بودند نیز در این مطالعه بعنوان مرجع گنجانده شد.

در یک تحقیق تصادفی، کنترل شده،  نمونه های خون 32 فرد بزرگسال 20 تا60 سال، طی یک دوره ی 24 ساعته پس از خوردن صبحانه در سه روز جداگانه آزمایش شد. سه وعده ی غذایی صبحانه با کالری و مواد مغذی مشابه به این افراد داده شد، اما این سه صبحانه در مقدار تمشک قرمز یخ زده با یکدیگر تفاوت داشتند: یکی از صبحانه ها فاقد تمشک بود، صبحانه ی دوم حاوی یک فنجان تمشک و صبحانه ی دیگر حاوی دو فنجان تمشک بود.

نتایج نشان داد که با افزایش میزان مصرف تمشک، افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت بودند نیاز به انسولین کمتری برای مدیریت قند خون خود داشتند. وقتی دو فنجان تمشک قرمز در وعده غذایی این افراد قرار گرفت، غلظت قند خون آنها در مقایسه با وعده ی غذایی بدون تمشک قرمز، پایین تر بود. داده ها حاكی از آن است كه افزودن ساده ی میوه های خاص مانند تمشک قرمز به وعده های غذایی می تواند منافعی را برای كاهش گلوكز و بهبود پاسخ به انسولین بهمراه داشته باشد. این اثرات برای افراد مبتلا به پیش دیابت که دارای اضافه وزن بوده یا چاق هستند، بسیار مهم است.

پرفسور Britt Burton-Freeman مدیر مرکز تحقیقات تغذیه ای در موسسه ی فنآوری ایلینوی، گفت: به افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند(پیش دیابت) اغلب گفته می شود که میوه نخورند به دلیل قند موجود در میوه ها. با این حال، برخی از میوه ها مانند تمشک قرمز نه تنها حاوی مواد مغذی ضروری هستند، بلکه حاوی مولکول هایی از قبیل آنتوسیانین ها(رنگ قرمز)، ellagitannins  و فیبر هستند که دارای عملکرد ضد دیابتی هستند. برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و دیگر خطرات بهداشتی هستند، دانستن مزایای محافظتی غذاها و افزودن آنها به رژیم غذاییشان، می تواند یک راهبرد مهم برای کاهش یا پیشگیری از بیماری باشد.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-02-red-raspberries-glucose-people-pre-diabetes.html